„Złota Korona” dla Kapeli Płockiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Działająca przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki Kapela Płocka zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Koronowie, a Romuald Malinowski został nazwany przez organizatorów  „Cesarzem akordeonu.”

– Jurorzy Festiwalu, ogłaszając wyniki swojej pracy, gratulowali Romualdowi Malinowskiemu wirtuozerii gry na akordeonie, perkusiście Michałowi Zawadzkiemu ekspresji i pomysłowości wykonania utworów i Wojciechowi Gajewskiemu wyjątkowej barwy głosu i wokalnej precyzji. Leon Smolarek został dostrzeżony za znakomitą grę na bandżo i swoisty luz na scenie, który znakomicie podkreślał charakter kapel podwórkowych. Kontrabasista Andrzej Machnicki uzyskał pochwały za precyzyjną grę na trudnym instrumencie oraz za przemyślany kontakt z publicznością – relacjonują przedstawiciele POKiSu, bo to właśnie przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki działa zwycięska Kapela Płocka.

Fot: POKiS

Fot: POKiS

Kapela Płocka gra już 21 lat i osiągała wiele sukcesów w przeszłości. Ostatni rok funkcjonowania Kapeli Płockiej, w ocenie płocczan, jak i jurorów dwóch festiwali, na które dzięki pomocy dyrekcji POKIS w Płocku, muzycy wyjechali, należy do wyjątkowych. Muzycy nagrali płytę składającą się z 14 utworów, zagrali wiele koncertów na terenie Płocka, wzięli udział w nagrywaniu programu telewizyjnego dla Programu I Telewizji Polskiej, pt. „Rolnik szuka żony”, który zostanie wyemitowany w listopadzie tego roku.

Obok „Złotej korony” nagrodą za pierwsze miejsce w zwycięskim festiwalu jest trzydniowa sesja nagraniowa w profesjonalnym studio nagrań w Bydgoszczy. Kapela Płocka już myśli o przygotowaniu nowości muzycznych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji