REKLAMA

Żłobek na Podolszycach gotowy jeszcze w tym roku

REKLAMA

Jak podaje ratusz, budowa żłobka Podolszycach ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. W kwietniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowoczesnego przedszkola przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Wszystkie oddziały obiektu przy Kleeberga zostaną przystosowane do najwyższych obowiązujących standardów. Żłobek zostanie wyposażony m.in. w oddzielną szatnię, salę zabaw, sypialnię dla dzieci oraz zespół sanitarny i pomieszczenie porządkowe. W budynku zaprojektowano też gabinet dla pielęgniarki, pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem. Powstanie też plac zabaw, przystosowany do korzystania przez dzieci niepełnosprawne. W obiekcie swą siedzibę będzie miał Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który obecnie mieści się w budynku przy ul. Prezydenta Mościckiego. Nowy żłobek miejski ma być gotowy w ostatnim kwartale 2013 roku.

PowiązaneTematy

W kwietniu zostanie natomiast rozstrzygnięty przetarg na budowę przedszkola przy ul. Kazimierza Wielkiego. Obiekt na Skarpie będzie placówką z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi. Projekt zakłada utworzenie dwunastu oddziałów (w tym sześciu integracyjnych i dwóch specjalnych) dla 240 dzieci. Obok sal dydaktycznych, w przedszkolu znajdą się m.in. sale do zajęć rehabilitacyjnych, pomieszczenie socjalne i gabinety do terapii (także metodą Tomatisa). Utworzony zostanie też nowoczesny, w pełni przystosowany do korzystania przez dzieci niepełnosprawne plac zabaw. Nowe przedszkola powstaną także na Międzytorzu, przy ul. Piaska, w centrum miasta, przy ul. Kochanowskiego oraz w Imielnicy, przy ul. Harcerskiej. Dokumentacje techniczne wraz z pozwoleniami na budowę mają być wkrótce gotowe. W sumie zostanie utworzonych 920 miejsc dla dzieci – 840 dla przedszkolaków i ponad 80 dla dzieciaków w żłobku.