REKLAMA

Żeglarskie emocje w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę zakończyły się dwudniowe zmagania w Regatach o Puchar PKN ORLEN. Żeglarze jeszcze jutro będą kontynuować walkę w ORLEN CUP 2020.

Od 11 do 13 września w Klubie Żeglarskich Petrochemia w Płocku odbywają się Regaty o Puchar PKN ORLEN oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klacie MICRO – ORLEN CUP 2020. Podczas wydarzenia żeglarze rywalizowali przede wszystkim na tradycyjnych krótkich trasach, jednak w sobotę odbył się również wyjątkowy wyścig długodystansowy.

Na dystansie od przystani Klubu Żeglarskiego Petrochemia do pomostu Żeglugi Płockiej, żeglarze walczyli ze sobą i trudnymi warunkami na wodzie. Jachty klasy MICRO trasę musiały pokonać aż trzy razy, co zajęło około dwóch godzin.

W tym czasie publiczność zgromadzona na nabrzeżu i Wzgórzu Tumskim mogła obserwować rywalizację, a sytuację na żywo relacjonował wybitny komentator żeglarski, Waldemar Heflich. Najbliższe możliwe spojrzenie na zmagania zapewniły rejsy statkiem Żeglugi Płockiej „Marianna”.PKN ORLEN był sponsorem tytularnym wydarzenia.

Już niedługo specjalnie dla naszych czytelników przedstawimy pełną relację z tych wydarzeń.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gówniane żeglarstwo says:

    Żeglarskie emocje związane ze ślizganiem się po warszawskim gównie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU