Zdrowa sobota

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dzisiaj w Galerii Mazovia każdy miał możliwość oddania krwi, skorzystania z darmowych porad specjalistów, m.in. pediatry, kardiochirurga, ginekologa, neonatologa, lekarza medycyny estetycznej, dietetyka, kosmetologa, pedagoga, logopedy, psychologa, a także specjalistów od badań psychotechnicznych. To pierwsza z takich zdrowych sobót w październiku.

Odwiedzający mogli m.in. uczestniczyć w pokazach udzielania pierwszej pomocy oraz kąpieli noworodka i pielęgnacji dziecka, prowadzonych przez studentów PWSZ w Płocku, jak również w pokazach ratownictwa medycznego na nowoczesnym fantomie dziecka, w wykonaniu uczniów ZS Danuty Sokołowskiej.

Płocczanie mogli także poddać się Badaniom Psychotechnicznym, wykonać test osobowości oraz skonsultować się z psychologiem. Pedagodzy, psycholog, logopeda i neurologopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 z Płocka oraz ze Stowarzyszenia “Między ludźmi” odpowiadali na wszystkie pytania rodziców, a dietetyk opowiadał o dietach i profilaktyce odżywiania.

Gośćmi specjalnymi byli prof. Romuald Juchnowicz, genetyk Anna Stachurska oraz kardiolog dr Andrzej Drzewiecki. Również Rzecznik Osób Niepełnosprawnych rozmawiał ze wszystkimi zainteresowanymi m.in. nt. turnusów rehabilitacyjnych, dofinansowań i refundacji lekarstw.

ORLEN Medica zorganizowała dla maluchów konkurs z nagrodami pod hasłem “Bezpieczny powrót z wakacji”. Dorośli mogli wygrać w konkursach pakiety szczepień przeciw grypie, vouchery na zabiegi w kriokomorze oraz vouchery zniżkowe na zabiegi usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Przy Galerii zaparkowała specjalistyczna karetka ORLEN Medica, którą można było obejrzeć od środka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji