REKLAMA

Zatrzymanie krążenia u mężczyzny podczas mszy. Pomógł strażak ochotnik

REKLAMA

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej Podolszyce wycofaną z pogotowia karetkę. Pojazd jest sprawny i posłuży do wsparcia akcji ratowniczych oraz szkolenia. Podczas uroczystości, marszałek Adam Struzik przytoczył historię z niedawnej mszy za Ojczyznę.

W piątek, 7 maja OSP Podolszyce otrzymało od Samorządu Województwa Mazowieckiego karetkę pogotowia wycofaną ze służby w ratownictwie medycznym. Maszyna jest w pełni sprawna i posiada nosze transportowe – zakończyła pracę w pogotowiu ze względu na rosnące standardy dla sprzętu ratowniczego.

Marszałek Adam Struzik oraz dyrektor delegatury w Płocku Tomasz Kominek przekazali sprzęt reprezentującemu OSP Podolszyce Komendantowi Chorągwi Mazowieckiej ZHP, Cezaremu Supłowi.

– Chodzi o to, by nie rezygnować z pewnego zasobu, który może być jeszcze wykorzystywany do niesienia pomocy ludziom. Wiadomo, że dzisiaj do zdarzeń medycznych, wypadków drogowych, wyjeżdżają nie tylko zespoły medyczne. Często na miejscu zdarzenia pierwszy jest zespół ochotniczej straży pożarnej – zwrócił uwagę marszałek Adam Struzik.fot. Wiktor Pleczyński

Marszałek podzielił się z uczestnikami wydarzenia historią z niedawnej uroczystości, w której brał udział.

– 3 maja, podczas mszy świętej za ojczyznę w Katedrze, u jednego z uczestników doszło do zatrzymania krążenia. Pierwszej pomocy udzielił właśnie strażak ochotnik, który tam się znalazł, płocki radny powiatowy. Kiedy ja tam doszedłem, poproszony przez służby kościelne, to akcja reanimacyjna była już w pełni. Wkrótce przyjechał też świetnie wyposażony zespół naszego pogotowia. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ten człowiek został uratowany i o tym zdecydowało przygotowanie tego strażaka ochotnika oraz profesjonalny zespół z profesjonalnym sprzętem – opowiadał marszałek Adam Struzik.

Karetka będzie służyła nie tylko strażakom ochotnikom z Podolszyc, ale też szkolić się na niej będą druhowie z Harcerskiego Zespołu Ratowniczego. OSP Podolszyce otrzymało również agregat prądotwórczy.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. xyz .. says:

  Pozdrowienia dla Pana Cezarego !

 2. Lysy says:

  Gdyby nie PSL to by totalnie nic w tym Płocku nie było siedzą cicho pracują pozyskują fundusze itd bo jak by wam Duda i te KO dało to bysta za chałupy srac chodzili jak przed wojną

 3. Marek Arek says:

  PSL to łasa na stołki sitwa, najlepsza partia prorodzinna dla swoich. Z nich tacy gospodarze jak z kozie d…trąba.

 4. Tylko pytam says:

  A dlaczego zawsze dostają Podolszyce, a Zielony Jar to od macochy?

 5. Najlepsi says:

  Tylko dzięki rozsądnemu PSL-owi mamy w Płocku i powiecie dobrobyt. Nikt inny tak świetnie nie rządzi. Cały świat może się od nich uczyć jak dbają o ludzi i ich sprawy. Marszałek Struzik = Marszałek Piłsudski!!!

 6. Hura!!! says:

  Agregat się przyda, bo do końca roku prąd zdrożeje o 150% (efekt sprzedaży uprawnień do emisji CO2).

  • Lysy says:

   A gaz 100 % ale to dzieki PiS bo oni mysleli że to wystarczy pogardlowac ze to wszystko się samo robi.Tak w gruncie rzeczy to oni tylko chcieli wziąć ale nie pomyśleli że trzeba coś robić

 7. Jeszcze Polska nie zginęła says:

  Dali OSP bo żaden psl-owiec nie chciał tego złomu nawet do wożenia mleka czy kur na targowisko i wielce się chwalą. Nakradli co się dało, obsadzili wszystkie spółki miejskie swoimi ludźmi i udają hojnych gospodarzy.

  • Lysy says:

   Kurami to się kto inny zajmuje a stanowiska w spółkach miejskich to zdaje się że PO zajmuje i się z PiS em o nie przepycha

 8. Lysy says:

  Bo PSL to gospodarz a nie jakiś obsrajszelka w lazarecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU