Zatrzymania kibiców po niedzielnym meczu Wisły Płock

ADVERTISEMENT

Policjanci z Płocka zatrzymali trzy osoby w związku z niedzielnym meczem na stadionie Wisły Płock, podczas którego odpalone zostały race. Jedna z osób została zatrzymana przy stadionie w związku z zakłócaniem porządku.

– Po przeprowadzonych przez policjantów ustaleniach, jeden z trzech zatrzymanych w związku z odpaleniem rac został zwolniony, natomiast wobec dwóch pozostałych został skierowany do sądu wniosek w sprawie o wykroczenie z art. 54 Ustawy o ochronie imprez masowych – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej komendy. Art. 54 dotyczy niewykonywania poleceń porządkowych, wydanych w ustawie, regulaminie obiektu lub imprezy. Za to przewinienie grozi grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.  Sąd rozpatrzy tę sprawę w późniejszym terminie.

Czwarta osoba, która została zatrzymana w związku z zakłóceniem porządku przy stadionie, została we wtorek ukarana przez sąd karą grzywny w wysokości 1 tys. zł. oraz dwuletnim zakazem stadionowym na spotkania rozgrywane przez klub Wisła Płock.

PowiązaneTematy