REKLAMA

Zatrzymania CBA w sprawie korupcji. Czynności również w Płocku

REKLAMA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu trzech osób w sprawie korupcji w warszawskich wodociągach. Czynności w tej sprawie prowadzone są m.in. w Płocku.

CBA prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK). 3 grudnia poinformowano o zatrzymaniu trzech osób, wśród których jest Wiesław M., były Dyrektor Pionu Wsparcia w MPWiK, Jacek M. – były kierownik w tym pionie oraz Rafał T. – były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze CBA prowadzą również przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych, a także w miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie.– Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy – wyjaśnia Centralne Biuro Antykorupcyjne. – Realizowane dzisiaj czynności związane są z podejrzeniem działania na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych oferentów, podczas realizowania zamówień publicznych – dodaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymani usłyszą zarzuty.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Bareja says:

    Od prezydenta powinni zacząć.Budowa drugiego stadionu, to jeden wielki przekręt. Ogromna inwestycja uzasadniona niczym! Stara metoda na wyprowadzenie pieniędzy z kasy miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU