Zamykają ulicę w centrum. Będą spore utrudnienia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzień Wszystkich Świętych już za niecały miesiąc. Trzeba mieć wówczas na uwadze problem z dojazdem do cmentarza komunalnego, ponieważ wciąż budowana jest obwodnica, a ulica Bielska zostanie tego dnia zamknięta.

– Dzień Wszystkich Świętych jest świętem, które wszyscy obchodzimy w szczególny sposób. W tym roku szczególnie zachęcamy do skorzystania z oferty Komunikacji Miejskiej, która 1 listopada przygotuje osiem bezpłatnych linii autobusowych, skierowanych na cmentarz komunalny – informuje Hubert Woźniak z Urzędu Miasta w Płocku.

Wszystko związane jest z trwającą budową obwodnicy Płocka. Jak informuje ratusz, jej realizacja potrzebuje czasu.

– 1 listopada wciąż ulica Bielska będzie placem budowy, który nie będzie dostępny dla ruchu pieszych. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wymaga, że tego dnia musimy prosić o skorzystanie z objazdów i ominięcie ul. Bielskiej. 1 listopada o godz. 5 rano zamykamy przejazd ul. Bielską na przebudowywanym obecnie odcinku od skrzyżowania z ul.  Targową, budowie węzła obwodnicy „Bielska”, po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką – tłumaczy urzędnik.

Dojazd do cmentarza komunalnego będzie możliwy z północy – od Sierpca i Bielska. Ale z trzech parkingów, które przy nekropolii zostały wybudowane, dostępny będzie tylko jeden – między pętlą autobusową a stacją paliw. Kolejne są w przebudowywanym obszarze.

– Zamykamy ul. Bielską 1 listopada do godz. 22, ale ostateczną decyzję o czasie wyłączenia przejazdu podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci. Objazdy z centrum do cmentarza komunalnego poprowadzą ul. Chopina i Targową, następnie drogą wojewódzką nr 567 (w granicach miasta Otolińska) w kierunku na Górę, do skrzyżowania w Nowym Boryszewie, przez które można będzie dojechać do drogi nr 60 i ul. Bielskiej. Można będzie też skorzystać z oferty przygotowanej przy współpracy z miejskimi spółkami: Rynex i Komunikacja Miejska – mówi Hubert Woźniak.

1 listopada Spółka Rynex otwiera plac, który służy jako giełda samochodowa. W tym dniu będzie bezpłatnym parkingiem, a pracownicy Rynexu pokierują ruchem, by nikt – kto zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty – nie musiał domyślać się, gdzie i jak ma zaparkować.

– Warto rozważyć takie rozwiązanie, bo na zamkniętym odcinku ul. Bielskiej kursować będzie – co kwadrans – autobus linii (wahadłowej) specjalnej „77”. Najlepiej jednak będzie skorzystać z oferty KM, która przygotuje na ten okres – poza wahadłem – sześć specjalnych linii autobusowych. „71” i „72” kursować będą do cmentarza komunalnego z Podolszyc Północ i Południe. „73” pojedzie na tę nekropolię z Borowiczek. „74” i „75” – ze Skarpy. „76” zaś – z Borowiczek przy cmentarzu przy ul. Gościniec do pętli na przy ulicy Nowickiego (dawniej Mazura) – informuje urzędnik.

Linie te KM uruchomi już w sobotę poprzedzającą święto 1 listopada. Będą także kursować 31 października i 2 listopada.

– 1 listopada będą to linie bezpłatne. Również regularnie jeżdżące na cmentarz linie 4 i 24 będą 1 listopada bezpłatne. Rozkłady jazdy linii specjalnych zawisną z wyprzedzeniem na przystankach autobusowych na kolorowym papierze. Po zamkniętym 1 listopada odcinku ul. Bielskiej – oprócz autobusów KM – będą też mogły jeździć taksówki – tłumaczy Hubert Woźniak.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Takich urzednikow to na bruk. Ciezko logistycznie ogarnac jedno swieto ? To zapraszamy do innych firm na weryfikacje i od razu kuronia ! GAMoNIE!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji