Zamykają sklep Levisa w Płocku. Dlaczego?

REKLAMA

„Likwidacja sklepu” – baner z tym napisem na sklepie Levi Straussa w Płocku przykuł naszą uwagę. Co się stało? Dlaczego likwidowany jest sklep, który cieszy się dużą popularnością i jest wizytówką fabryki w Płocku?

Próbowaliśmy dopytać w samej fabryce. – To nie jest nasz sklep, proszę kontaktować się z Levisem w Warszawie, pozdrawiam – usłyszeliśmy, po czym nasza rozmówczyni rozłączyła się. Dodzwoniliśmy się do Warszawy, gdzie… sugerowano nam kontakt z fabryką w Płocku. Poprosiliśmy więc o oficjalne stanowisko mailowo. Czekamy na odpowiedź, tymczasem zaczęliśmy rozpytywać, co w trawie piszczy…

PowiązaneTematy

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, centrala Levisa nie jest już zainteresowana utrzymywaniem sklepu w Płocku. Być może jedną z przyczyn jest kiepski stan techniczny budynku, w którym znajduje się sklep. Brak jest w nim ogrzewania z powodu awarii, co wymusza konieczność remontu. Właściciel, czyli Levi Strauss w Warszawie nie chce jednak inwestować, podobno zyski z Płocka nie są na tyle istotne.

Decyzja ta jest o tyle dziwna, że sklep fabryczny Levisa był wizytówką firmy w naszym mieście. Klienci przyjeżdżali tutaj specjalnie z okolicznych miast, Gostynina, Włocławka, a nawet z Trójmiasta. Co powoduje, że w Płocku zostają jedynie fabryki? I kto będzie następny?

Oficjalną przyczynę likwidacji sklepu przedstawimy natychmiast po otrzymaniu odpowiedzi. Tymczasem zakupy w płockim sklepie Levisa będzie można robić jeszcze tylko przez miesiąc – do końca roku.

levis1

Już tak „poza konkursem”.
Próbując odnaleźć płocki sklep na liście punktów dystrybucji na stronie firmy Levis okazało się, że nie tylko nie da się go odnaleźć, ale i nie pofatygowano się nawet o przetłumaczenie zawartości strony dla osób polskojęzycznych.
Adres na murze sklepu również nie jest żadnym drogowskazem…  sklep-fabryczny.pl doprowadził nas wprost do witryny sklepu spożywczo-monopolowego… w Łodzi.