REKLAMA

Zagłosuj na płocczankę!

REKLAMA

Dorota Dziedzic-Chojnacka to rodowita płocczanka, która z powodzeniem godzi zawód radcy prawnego z pisarstwem. Wydana w zeszłym roku „Zbrodnia na boku”, czyli napisana z humorem powieść kryminalna, doczekała się wielu pochlebnych recenzji. Dziś możemy wspomóc autorkę, głosując na jej opowiadanie „Teleturniej” w plebiscycie Nagrody Zajdla.

[button link=”http://petronews.pl/plocczanka-wydala-kryminal-na-wesolo/” color=”default”]Zobacz również: Płocczanka wydała kryminał… na wesoło[/button]

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantasy autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Każdy czytelnik może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć (zazwyczaj) utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajduje się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy POLCON-u, czyli Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki, dokonują wyboru Laureatów. Głosowanie pierwszego etapu trwa do 15 czerwca.

„Teleturniej” to opowiadanie fantastyczne, ale nie ma w nim kosmitów, latających spodków czy czarodziejów. Jest za to problem, z którym młoda kobieta na życiowym zakręcie musi się zmierzyć. Czy jej się powiedzie?

[button link=”http://www.fahrenheit.net.pl/literatura/opowiadania/dorota-dziedzic-chojnacka-teleturniej” color=”default”]Zobaczcie opowiadanie „Teleturniej”[/button].W opowiadaniu znajdziecie także prześmiewczo ukazane mechanizmy współczesnej kultury masowej, ale i nie całkiem wesołą wizję naszej przyszłej codzienności. – Proszę o ewentualne niezrażanie się formułą fantastyki –  to lekka jej odmiana, bardziej sensacjo-obyczaj, przeniesiony w przyszłość. No i nie byłabym sobą, gdybym nie podlała tego opowiadania trochę prawniczym sosem – wyznała autorka.

Pierwszy etap Konkursu Zajdla na najlepszą powieść i opowiadanie fantastyczne trwa. – Jeżeli po lekturze opowiadania uznają Państwo, że warto wesprzeć swoimi głosami w tym konkursie płocczankę, bardzo proszę o zagłosowanie np. poprzez formularz na stronie konkursu i jako nominowane opowiadanie wskazać właśnie „Teleturniej” – zachęca Dorota Dziedzic-Chojnacka.

[button link=”http://zajdel.art.pl/zaglosuj-na-nominacje/” color=”default”]Zagłosuj na opowiadanie płocczanki[/button]

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ws says:

    To bardzo obraźliwa dla Autorki propozycja. Głosujemy na teksty dlatego, że są dobre, a nie dlatego, że autor/autorka pochodzi z konkretnego miasta, ma taki (czy inny) kolor skóry/preferencje.
    Czy ten tekst jest aż tak słaby, że musi być tak (mało etycznie) promowany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU