Zaginęło 157 kilogramów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zaginęło i… już nie wróci. A nawet zagubi się ich jeszcze więcej. Dokładnie tyle nadprogramowych kilogramów pozbyli się bowiem uczestnicy Wakacyjnej Kliniki Odchudzania w ciągu pierwszego miesiąca. Jak to zrobili? Właściwie… przy okazji.

Okazją do zrzucania nadmiaru kilogramów był udział w dwumiesięcznym programie, organizowanym przez Płocką Klinikę Odchudzania, który pozwolił na kompleksową pomoc w tym procesie. Udział w programie – co istotne – był bezpłatny, bo ufundowany przez płockie firmy i instytucje, w tym m.in. przez Urząd Miasta Płocka, Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej, CNH, Avon, ARS czy Pascal. Inauguracja odbyła się 15 lipca br. w Galerii Mazovia.

Przez ostatni miesiąc nasi dzielni odchudzacze i odchudzaczki uczestniczyli w warsztatach z psychologiem, uczyli się podstaw dietetyki, wylewali hektolitry potu pod okiem trenerów z Klubu Pure, a przede wszystkim wspierali się wzajemnie i dopingowali do dalszej pracy nad uzdrowieniem swojego trybu życia.

Co działo się na zajęciach? Psycholodzy, opiekujący się dwoma grupami uczestników, pozwalali na “wygadanie się”, zrozumienie przyczyn nadmiernego objadania się, uczyli jak kontrolować swoje emocje, które odpowiadają za napady głodu. Uświadamiali też grupie, jakim rodzajem motywacji się kierują i w jakich sytuacjach najczęściej sięgają po dodatkowe jedzenie oraz jak opanować stres.

Warsztaty z dietetykiem to przede wszystkim poznanie dobrych i tych gorszych produktów, nauczenie się komponowania i przyrządzania lekkostrawnych i niskokalorycznych posiłków. Fajnym elementem była nauka robienia zakupów, która odbyła się w sklepie PSS Zgoda (dziękujemy serdecznie za umożliwienie nam przeprowadzenia zajęć). Na konkretnych produktach, kupowanych przez nas codziennie, mogliśmy zobaczyć na co trzeba zwracać uwagę, jak czytać etykiety, które produkty są cenne w jadłospisie, a których trzeba unikać. Wzbudziliśmy niemałe zainteresowanie w sklepie, ale – co bardzo nas cieszy – spora część klientów sklepu zatrzymywała się, żeby posłuchać dobrych rad naszej pani dietetyk.

Najwięcej obaw wzbudzały zajęcia ruchowe, które odbywały się pod okiem doświadczonej kadry z Klubu Pure. Część z nas ma różnego rodzaju ograniczenia zdrowotne, które nie pozwalały na pełne wykazanie się w trakcie ćwiczeń. Ale trzeba podkreślić, że każdy dawał z siebie 100 procent, nawet kiedy brakowało już tchu i sił. Zajęcia rozpoczęliśmy od łagodnej i niezmiernie aktywnej ruchowo zumby, którą poprowadziła dla nas pani Ola. Po lekcji Alana, mogliśmy rozpocząć samodzielne ćwiczenia na siłowni, korzystając z oferowanego tam sprzętu. Prawdziwym wyzwaniem okazały się zajęcia Cross Fit, które poprowadzili dwaj trenerzy z Klubu Pure – Marcin i… Marcin. Większość z nas na drugi dzień nie mogła podnieść się z łóżka ani normalnie chodzić. Ale złapaliśmy bakcyla ;) Kolejne treningi z Agnieszką (Cycling) i Tomkiem (ABT) nauczyły nas panowania nad własnym ciałem, co pogłębiły zajęcia Cardio oraz Pure Pump.

– Wiedzieliśmy, że uczestnicy będą chudnąć – mówi Olga Wawszczak, pomysłodawczyni i organizatorka Wakacyjnej Kliniki Odchudzania. – Kompletnym zaskoczeniem jednak było dla nas ogromne poczucie wspólnoty, jakie połączyło obydwie grupy. Po zajęciach często spotykają się na kawie, po treningach w Pure jeszcze długo siedzą razem i rozmawiają. Wymyślili nawet kiermasz ubrań, dzięki któremu wymienią się między sobą garderobą. To tak naprawdę najbardziej nas cieszy – podsumowuje Olga Wawszczak, która nie poprzestaje na jednej edycji programu i zapowiada założenie stowarzyszenia. – Mamy nadzieję, że właśnie dzięki stowarzyszeniu Płocka Klinika Odchudzania nasi uczestnicy będą mogli spotykać się i wzajemnie motywować do dalszej pracy nad sobą. Jeśli uda nam się pozyskać środki od sponsorów, będziemy mogli pomóc następnym osobom, których już około stu czeka w kolejce.

Zajęcia w Wakacyjnej Klinice Odchudzania potrwają jeszcze do 24 września. Dzisiaj uczestnicy musieli wykorzystać świeżo nabytą umiejętność panowania nad stresem w trakcie sesji fotograficznej oraz krótkich prezentacji filmowych, które nagrywaliśmy w profesjonalnym studiu fotograficznym. Było naprawdę dużo zabawy i śmiechu. Na 29 września zaplanowano uroczyste zakończenie programu – metamorfozę uczestników oraz pokaz mody w rozmiarze XXL, który nadzoruje stylistka Sandra Panuś. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy dalszego efektywnego zrzucania kilogramów.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji