REKLAMA

Za nami Pierwszy Bieg im. Obrońców Płocka 1920

REKLAMA

Równo o godzinie 18 w sobotę z ulicy Małachowskiego w Płocku ruszył I Bieg im. Obrońców Płocka 1920. Na starcie pojawiło się ponad 200 zawodników.

Bieg uliczny był ostatnim wydarzeniem, które miało na celu uczcić pamięć Obrońców Płocka z 1920 roku. W tym roku 96. rocznicę czczono prawie tydzień. W upalne sobotnie popołudnie zawodnicy przebiegli 10 km, rozpoczynając i kończąc na ulicy Małachowskiego. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Płock Biega No Age Limit.

– Dziś uczcimy pamięć tych, którzy w 1920 roku stawili czoła wojskom bolszewickim. Cieszę się, że odbywa się to w takiej formie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski przed rozpoczęciem biegu. – Żałuję, że sam nie mogę dziś z wami wystartować – dodał (prezydent miał rękę na temblaku).

W biegu wystartowało 216 osób. Najstarszy z zawodników miał 64 lata.

– Największym przeciwnikiem była dziś wysoka temperatura – powiedziała nam pani Marta, która biega amatorsko od 3 lat, a we wczorajszych zmaganiach pobiła swój rekord życiowy, dobiegając do mety w niespełna 48 minut.W klasyfikacji open, najszybciej do mety dobiegł Artur Kamiński z Nowych Proboszczewic, pokonując dystans 10 km w 34 minuty 16 sekund. Drugi był Przemysław Giżyński z Płocka, który na mecie pojawił się 17 sekund później, niż najlepszy zawodnik. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Kokocki z Wielkiej Nieszawki, który uzyskał czas 34 minuty 52 sekundy.

W klasyfikacji kobiet, najszybsza była Mariola Sudzińska z Olsztyna, która dobiegła do mety po 40 minutach i 46 sekundach. Druga była Agnieszka Budek z Płocka, kończąc bieg po 41 minutach i 4 sekundach, trzecia natomiast była Aneta Turalska, która dystans 10 km pokonała w 43 minuty i 56 sekund.

Najszybszymi mieszkańcami Płocka zostali kolejno: Paweł Giżyński, Marcin Dubiel i Sebastian Dymek. W klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Biegaj z Dymkiem Medic Park Team”, drugie – „Płock Biega No Age Limit”, trzecie – „TKKF Płock”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU