REKLAMA

Za bieganie lub jazdę na rowerze dają punkty. A za punkty – nagrody!

REKLAMA

Specjalne wyzwanie z okazji Dnia Dziecka przygotowała Galeria Mazovia w Płocku. Można otrzymać nagrody za bieganie czy jazdę na rowerze.

Zgodnie z danymi ministerstwa sportu i turystyki, tylko 15,6 proc. dzieci oraz młodzieży w wieku 10-19 lat regularnie ćwiczy. A przecież wiadomo, że aktywność fizyczna jest szczególnie ważna właśnie w okresie dzieciństwa i dorastania.

Stąd pomysł na specjalne wyzwanie dla dzieci.

– Aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie i jakość życia, dlatego warto uczyć dzieci zdrowych i sportowych nawyków już od najmłodszych lat. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka chcemy zachęcić najmłodszych do odrobiny ruchu i zaprosić ich do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji – mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, Dyrektor Galerii Mazovia.Aby wziąć udział w wyzwaniu Galerii Mazovia, wystarczy pobrać aplikację Activy, zapisać się do konkursu i zbierać punkty w zamian za wykonane aktywności fizyczne – bieganie lub jazdę na rowerze. Najlepsi mogą wygrać dyplomy, medale, workoplecaki, czapki oraz karty podarunkowe do Galerii Mazovia. Nagrody będą zależały od ilości zdobytych punktów, które zostały podzielone na trzy przedziały: od 250, 500, 1000 i więcej punktów.
Akcja już ruszyła, a punkty można zbierać do niedzieli 31 maja.

– Nasze wyzwanie to okazja, by zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i jednocześnie powalczyć o atrakcyjne nagrody. Zachęcam już dziś do zapisów – podsumowuje Izabela Tucholska-Oleszczuk.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU