XVI Bieg uliczny NSZZ “Solidarność”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w sobotę, 28 maja odbędzie się XVI już uliczny bieg NSZZ “Solidarność im. Krzysztofa Zywera. Trasa tegorocznego biegu wiedzie przez Stary Rynek, ulicę Małachowskiego, Grodzką. Meta przewidziana jest na Starym Rynku.

Zapisy do uczestnictwa rozpoczną się od godziny 10. Pierwszy bieg zaplanowano na godzinę 11, a jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych. W dalszej kolejności pobiegną uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby niepełnosprawne. W kategorii open bieg rozpocznie się o godzinie 12.15. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 4200 m, czyli 6 okrążeń. Dekoracja zwycięzców wszystkich kategorii odbędzie się o godzinie 13 na Starym Rynku. W związku z biegiem, w rejonie Starego Miasta będą obowiązywać ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojazdów.

Krzysztof Zywer to zasłużony dla NSZZ “Solidarność” Regionu płockiego działacz, który w latach 90. stał na jego czele. W 1998 roku zdobył mandat w wyborach samorządowych do sejmiku województwa mazowieckiego. Jego zaangażowaniu Płock zawdzięcza budowę nowego mostu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji