Wzgórze Tumskie pełne niespodzianek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To była już siódma edycja plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”. Czytelnicy Tygodnika Płockiego wybrali wydarzenia 2013 roku w czterech kategoriach: Gospodarka, Kultura i rozrywka, Sport oraz W regionie.

Na piątkowej gali, 25 kwietnia w Domu Technika czterech laureatów, wyłonionych spośród czterdziestu nominowanych, odebrało piękne miedzioryty, na których widnieje płockie Wzgórze Tumskie.

Propozycje do plebiscytu zgłaszali czytelnicy i zespół redakcyjny TP. Następnie kapituła wyłoniła 40 wydarzeń. W każdej kategorii wybrano po 10 nominacji, na które mieszkańcy Płocka i powiatu oddawali swoje głosy za pomocą sms-ów lub kuponów publikowanych na łamach gazety. Plebiscyt przewidywał również nagrodę dla osoby, która odda najwięcej głosów. W tym roku był to tygodniowy pobyt w SPA, w Zakopanem, który odebrali państwo Rakowscy.

Podczas ogłaszania wyników plebiscytu nie obyło się bez niespodzianek. – O niektórych wygranych zdecydowały ostatnie dni – mówił Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny tygodnika. – Między wygranymi czasami było tylko kilka głosów przewagi – kontynuował.

W kategorii „Gospodarka”, zdecydowaną większością głosów, zwyciężyła hala warsztatowa w Zespole Szkół Budowlanych w Płocku. Wyraźnie zaskoczony był Bogusław Sukiennik, dyrektor płockiej „Budowlanki” odbierając nagrodę.

Następnie goście usłyszeli wyniki w kategorii „Kultura i rozrywka”. Tu niespodzianka była jeszcze większa, bo pośród nominacji znalazły się takie wydarzenia jak Audioriver czy Jarmark Tumski, a wygrało otwarcie Muzeum Żydów Mazowieckich. Miedzioryt z Tumskim Wzgórzem odebrał Jerzy Janiak, prezes Stowarzyszenia Synagoga Płocka wraz z marszałkiem Adamem Struzikiem i prezydentem Płocka, dzięki którym realizacja przedsięwzięcia była możliwa.

Największą jednak niespodzianką wieczoru była wygrana w dziedzinie „Sport”, którą odebrała Małgorzata Gąsowska za to, że podczas ósmej edycji World Masters Games w Turynie, w konkurencjach lekkoatletycznych odebrała kilka medali w kategorii wiekowej 35-39 lat. Ciekawostką jest, że laureatka jest lekarzem, a sport uprawia amatorsko.

W ostatniej kategorii, „W regionie”, nagroda pojechała do Sierpca, za modernizację przychodni specjalistycznej i remont części fizjoterapeutycznej oddziału rehabilitacyjnego szpitala w tym mieście. – Cieszę się, że jako płocczanka mogłam wesprzeć swoim działaniem rozwój tej placówki – mówiła, odbierając nagrodę Dorota Kowalkowska, dyrektor sierpeckiego szpitala.

Z roku na rok plebiscyt Tygodnika Płockiego zyskuje coraz więcej partnerów, fanów i sponsorów. W tym roku po raz drugi partnerem było Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego „Cifal”, który także przyznał nagrodę za zrównoważony rozwój w praktyce lokalnej. Tu najwyższą ocenę otrzymała przebudowa i remont al. Jana Pawła II i ulicy Czwartaków, wraz z przebudową skrzyżowań na Podolszycach Południe. Statuetkę z rąk Krzysztofa Buczkowskiego, prezesa „Cifalu” odebrał prezydent Płocka.

Całą galę prowadził Marek Mokrowiecki, dyrektor płockiego teatru. Na uroczystości nie zabrakło samorządowców, polityków, władz miasta, dziennikarzy oraz zaproszonych gości.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji