REKLAMA

Wyzwanie dla czworonogów i ich właścicieli

REKLAMA

W pierwszą sobotę września w Nadleśnictwie Łąck odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, przeznaczone dla czworonogów i ich właścicieli. Celem będzie pokonanie z psem trasy na orientację.

5 września w Nadleśnictwie Łąck właściciele psów wraz ze swoimi czworonogami będą mogli wziąć udział w wydarzeniu ActivDog – Dogtrekking „Gdzie łapy poniosą”. Inicjatywa jest połączeniem spaceru z psem z biegiem na orientację. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, nie trzeba biec, najważniejsze jest zaliczenie wszystkich punktów orientacyjnych.

W wydarzeniu można wziąć udział indywidualnie, w parach, a nawet całymi rodzinami. Uczestnicy wraz z psami pokonują przygotowaną przez organizatorów leśną trasę, nawigując z pomocą otrzymanej mapy.

– Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie, ale dodatkowym utrudnieniem jest konieczność „zaliczenia” wszystkich punktów, czyli odnalezienie w terenie wszystkich naniesionych i oznaczonych na mapie miejsc. Czekać też na was będą zadania specjalne, które urozmaicą pokonywanie trasy – wyjaśniają organizatorzy.

Celem imprezy jest promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego z psim przyjacielem. Organizatorzy chcą, aby uczestnicy wspólnie miło spędzili czas w psim gronie, a czworonogi miały okazję do socjalizacji.Przygotowane będą do wyboru dwie długości tras:

  • MINI około 5 km,
  • MIDI około 15 km.

Po pokonaniu trasy, na uczestników czekać będzie ciepły posiłek, ognisko i miejsce do piknikowania (trzeba mieć własny koc). Na koniec zostaną wyłonieni zwycięzcy oraz wręczone nagrody i upominki.

Szczegóły dotyczące ActivDog – Dogtrekking „Gdzie łapy poniosą” można znaleźć na stronie facebookowej wydarzenia. Obowiązują zapisy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU