Wyśmienita „bitwa pod Grunwaldem” w wykonaniu zawodników UKS „Sanda Płock”

Mistrzostwa Polski w kickboxingu w Stębarku to była nie lada bitwa w wykonaniu zawodników UKS „Sanda Płock”, tuż obok legendarnego pola walki z 1410 roku. Udało się wywalczyć worek medali.

Zawodnicy UKS „Sanda Płock” od 31 marca do 2 kwietnia brali udział w full kontaktowej bitwie pod Grunwaldem, Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w formule Full Contact – Stębark.

Po 4 walkach srebrny medal w kategorii senior -71 kg wywalczył Radosław Kuzia. Zawodnik pokonał w pierwszej walce przez KO Gracjana Jackowskiego (Klub Sportowy Kowalkowski Fight Club Działdowo). W walce ćwierćfinałowej jednogłośnie na punkty Radosław Kuzia pokonał Wojciecha Pietrzaka (Klub Sportowy AZS AWF Warszawa).

Walkę o wejście do finału zawodnik UKS „Sanda Płock” toczył z zawodnikiem KSW Łuków Bartoszem Prusinowskim. To starcie zakończyło się wygraną Radosława Kuzia przez poddanie (AB1). W finale reprezentant płockiego klubu zmierzył się z Adrianem Koszałką (Waleczna Lubelszczyzna Lublin).

Starcie okazało się dużym wyzwaniem. Przeciwnik Radosława Kuzia w walce półfinałowe pokonał po bardzo mocnej walce zawodnika UKS „Sanda Płock” Mateusza Dymka, który bronił tytułu Mistrza Polski. Ostatecznie finał zakończył się werdyktem 2 do 1 na korzyść Adriana Koszałki.

Mateusz Dymek w tej samej kategorii wagowej zdobył brązowy medal. W walce ćwierćfinałowej Dymek pokonał Jacka Rzepeckiego (Palestra Warszawa). Była to bardzo wymagająca walka, w której główną rolę odegrała strategia, jaką przyjął Mateusz, co zaowocowało jednogłośnym zwycięstwem.

Wspomniany półfinał z Adrianem Koszałką (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) okazał się bardzo dużym wyzwaniem. Po trzech rundach niewielką przewagą punktową do finału wszedł przeciwnik Mateusza Dymka.

W kategorii seniorów nie udało się również obronić tytułu Mistrza Polski Jakubowi Gil. Zawodnik UKS „Sanda Płock” w mocnej walce ćwierć finałowej przegrał z Damianem Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER).

Wojowniczka w reprezentacji UKS „Sanda Płock” – Julja Nowacka została powstrzymana dopiero nieznaczną przegraną w walce półfinałowej z Amelią Nawrocką z UKS Dragon Gorzów Wielkopolski. W rezultacie Julia do Płocka wróciła z brązowym medalem.

Dodatkowo Radek Kuzia oraz Mateusz Dymek otrzymali powołania do Kadry Polski 2023/024.

Debiutanci UKS „Sanda Płock” w formule full-contact zdobyli cenne doświadczenia

Oskar Skrocki po bardzo dobrej ćwierćfinałowej walce w kategorii junior młodszy wgrał jednogłośnie z Igorem Wagnerem (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź). Niestety, półfinał Oskar przez odnowioną kontuzję musiał oddać walkowerem Nikodemowi Kucharskiemu (Wataha Pruszcz Gdański). Tym samym zawodnik musiał się zadowolić brązowym medalem.

Kolejny brązowy medal zdobył Stanisław Popielski. W debiucie ringowym stoczył pojedynek z bardzo mocnym przeciwnikiem Emilem Operchał (Klub Sportów Walki Przypis Team Świebodzin). Po trzech rundach sędziowie przyznali zwycięstwo przeciwnikowi Stanisława.

Cenne doświadczenie ringowe zdobyli Tomek Tomczyk oraz Sebastian Sobczak, którzy stoczyli bardzo dobre walki, niestety nie kwalifikując się do strefy medalowej.

Udział w zawodach był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej 2023.