REKLAMA

Wyjątkowy mecz dla Weroniki. W drużynie m.in. Maserak, Majdan czy Mroczek, komentuje Dariusz Szpakowski

REKLAMA

Pięcioletnia Weronika cierpi na hipoplazję móżdżku. Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z MZGM TBS Sp. z o.o. oraz wieloma innymi partnerami postanowiło pomóc pokrzywdzonej przez los dziewczynce. Organizuje w tym celu specjalny mecz.

Weronika zaraz po przyjściu na świat trafiła do inkubatora. Pierwsze badania wykazały uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego oraz genetyczny zespół Moebiusa, co oznaczało brak niektórych nerwów twarzowych i uniemożliwiało karmienie. W ciężkim stanie Weronikę przeniesiono na oddział patologii dziecięcej.

PowiązaneTematy

Wczesne dzieciństwo dziewczynka spędziła w szpitalach i na rehabilitacji. Kolejne miesiące przynosiły złe wiadomości ponieważ u dziecka zdiagnozowano dodatkowo czterokończynowe porażenie mózgowe, silne napięcia mięśniowe, epilepsję, głęboki niedosłuch, niedowidzenie, a w ostatnim czasie również zwichnięcie bioderek. Obecnie Weronika wymaga terapii, która obejmie kompleksowo prowadzone działania w postaci leczenia i ciągłej rehabilitacji, jak również zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Systematyczność terapii jest kluczowa! Wiąże się to z kosztami, które nigdy nie maleją.

Dlatego 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 w Orlen Arenie w Płocku płocki WOPR wraz z MZGM TBS Sp. z. o. oraz wieloma innymi partnerami organizuje mecz Charytatywny dla Weroniki – Reprezentacja Artystów Polskich vs Drużyna Weroniki. W meczu zagrają min :

1. Piotr Świerczewski – były reprezentant Polski w piłce nożnej (srebrny medal olimpijski Barcelona 1992 r.) W 1997 Zdobył Puchar Intertoto jako zawodnik SC Bastia, uczestnik Mistrzostw Świata 2002 r,
2. Maksym Rzemiński – wybitny pianista młodego pokolenia. Absolwent szkoły muzycznej w Krakowie. Laureat konkursów krajowych i międzynarodowych, między innymi Konkursu Chopinowskiego w Niemczech. W 2017 roku został wyróżniony przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W roku 2018 wydał album „ MAXIMUS” , który przynosi kolejne interpretacje muzyki filmowej.
3. Rafał Maserak – polski tancerz, choreograf, instruktor tańca i osobowość telewizyjna. Uczestnik kilku edycji znanego telewizyjnego programu „Taniec z gwiazdami” a w parze z Anną Muchą i Julią Kamińską wygrał w finale dziesiątej i jedenastej edycji tegoż programu.
4. Radosław Majdan – były reprezentant polski w piłce nożnej, komentator i ekspert telewizyjny, działacz społeczny, przedsiębiorca i osobowość medialna. Dwukrotny mistrz Polski z Wisłą Kraków, uczestnik Mistrzostw Świata 2002 r.
5. Rafał Mroczek – polski aktor niezawodowy; który zyskał popularność rolą Pawła Zduńskiego w serialu telewizyjnym „M jak miłość”. W 2006 r. zwyciężył w trzeciej edycji programu Taniec z gwiazdami, po czym zajął drugie miejsce w finale programu Finał Finałów Tańca z gwiazdami.
6. Patryk Czerniejewski – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Zagrał w takich filmach, jak “Kurier” Władysława Pasikowskiego i “Bad Boy” Patryka Vegi, a na srebrnym ekranie mogliśmy go zapamiętać z takich produkcji jak: “Na dobre i na złe”, “Komisarz Alex”, “Diagnoza”, “O mnie się nie martw”, “Lekarze”.
7. Wojtek Sikora – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Zagrał min. w takich filmach, jak : Planeta Singli, Listy do M. 3, Przepis na życie, Płynące wieżowce.
8. Przemysław Cypryański – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła mu rola Jakuba Ziobra w serialu „M jak miłość” oraz telenoweli „Klan” W 2006 r. uczestniczył w czwartej edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami.

Komentatorem meczu będzie jeden z najwybitniejszych polskich komentatorów, Dariusz Szpakowski, który od 1976 za pośrednictwem radia a później telewizji relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów. W latach 1978–2022 skomentował ponad sto meczów w ramach dwunastu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw świata; w latach 1980–2021 relacjonował też spotkania dziesięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw Europy (oprócz Euro 2008), a w latach 1980–2021 wydarzenia z siedemnastu igrzysk olimpijskich (łącznie letnich i zimowych).

– Czynimy starania, aby w bramce reprezentacji Weroniki zagrał Jerzy Dudek, a sędzią meczu był… Szymon Marciniak! – informuje płocki WOPR.Dochód z meczu, licytacji gadżetów oraz zbiórki do puszek przeznaczony zostanie na rehabilitację Weroniki. Dziewczynka jest podopieczną „Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą”. Numer zbiórki zarejestrowanej w MSW i A 2021/1632/KS. Uruchomiono również rachunek bankowy: 51 1140 2004 0000 3802 8308 4629 z dopiskiem „ Mecz dla Weroniki”.

A co podczas wydarzenia? Już od godz. 16.00 będzie można zawitać w progi Orlen Areny, aby min. skosztować potraw przygotowywanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalne cukiernie, poddać się malowaniu twarzy jak przystało na najbardziej zagorzałych kibiców, wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez zawodowego animatora czy też w specjalnie przygotowanej fotobudce zrobić sobie zdjęcie z gwiazdami mediów, które w dniu 03.02.2023 r. zawitają do płockiej Orlen Areny.

– Najserdeczniej zapraszając wszystkich do wspaniałej zabawy i kibicowania drużynom prosimy o wrzucanie do puszek udostępnianych przez wolontariuszy kwoty 10 zł jako cegiełki, które następnie zostaną przekazane na leczenie Weroniki – apeluje WOPR w Płocku.

Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Honorowy Patronat: Polski Związek Piłki Nożnej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Płocku, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. detektyw says:

    Połowa drużyny ,, Weroniki’ to działacze PSL i członkowie Partii , Nepotym do potęgi n-tej. Przypominam że prawie o tej samej godzinie tj. 18.00 będzie mecz piłkarzy nożnych. na stadionie. Bezsensu zdublować dwa terminy. Co będzie skutkować małą ilością osób na obu wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU