REKLAMA

Wybory do Sejmu i Senatu. Duża frekwencja

REKLAMA

Od godziny 6 rano można w Płocku oddawać swój głos w wyborach do Sejmu i Senatu. Frekwencja jest spora, w niektórych lokalach wyborczych panuje nawet tłok.

PowiązaneTematy

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Tak było np. w komisji nr 55 na Podolszycach Południe, gdzie głosujący stali w kolejce zarówno po karty do głosowania, jak i przy urnie czy w komisji nr 13 w Zespole Szkół nr 3.

Wysoką, jak na tego rodzaju wybory, frekwencję potwierdza Państwowa Komisja Wyborcza. Do godziny 12 wyniosła ona 16,47%, a w poprzednich wyborach parlamentarnych o godz. 12 notowano ją na poziomie 10%. Przypomnijmy, że w 2011 roku ostateczna frekwencja w ówczesnych wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła 48,92%.W Płocku uprawnionych do głosowania jest 96.106 osób, frekwencja do godziny 12 wyniosła 18,78%. W powiecie płockim uprawnionych do głosowania jest 87.791 osób, na godzinę 12 z tej możliwości skorzystało 14,6%.

Kolejne wyniki frekwencji będą podane przez PKW o godz. 18.30. Głosować możemy dzisiaj jeszcze do godz. 21. Wyniki poszczególnych partii poznamy prawdopodobnie jutro, natomiast konkretnych kandydatów – we wtorek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU