Wybory do Sejmu i Senatu. Duża frekwencja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od godziny 6 rano można w Płocku oddawać swój głos w wyborach do Sejmu i Senatu. Frekwencja jest spora, w niektórych lokalach wyborczych panuje nawet tłok.

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

Tak było np. w komisji nr 55 na Podolszycach Południe, gdzie głosujący stali w kolejce zarówno po karty do głosowania, jak i przy urnie czy w komisji nr 13 w Zespole Szkół nr 3.

Wysoką, jak na tego rodzaju wybory, frekwencję potwierdza Państwowa Komisja Wyborcza. Do godziny 12 wyniosła ona 16,47%, a w poprzednich wyborach parlamentarnych o godz. 12 notowano ją na poziomie 10%. Przypomnijmy, że w 2011 roku ostateczna frekwencja w ówczesnych wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła 48,92%.

W Płocku uprawnionych do głosowania jest 96.106 osób, frekwencja do godziny 12 wyniosła 18,78%. W powiecie płockim uprawnionych do głosowania jest 87.791 osób, na godzinę 12 z tej możliwości skorzystało 14,6%.

Kolejne wyniki frekwencji będą podane przez PKW o godz. 18.30. Głosować możemy dzisiaj jeszcze do godz. 21. Wyniki poszczególnych partii poznamy prawdopodobnie jutro, natomiast konkretnych kandydatów – we wtorek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji