REKLAMA

Wybory, wybory i… po wyborach

REKLAMA

Wybory przebiegały w Płocku dość spokojnie. Zdecydowanie większą frekwencję zanotował Płock, powiat płocki, przynajmniej do godziny 17, dość niemrawo odwiedzał lokale wyborcze. Bez względu jednak na obszar, sondażowe wyniki wskazują na zwycięstwo PiS.

PowiązaneTematy

Frekwencja o godzinie 17 w samym Płocku wyniosła 41,37%, natomiast w powiecie płockim – 34,15%.

Według wstępnych, sondażowych wyników, PiS zdobył 39,1% (co daje możliwość samodzielnego rządzenia), Platforma Obywatelska – 23,4%, Kukiz’15 – 9%, Nowoczesna – 7,1%, Zjednoczona Lewica – 6,6% (a powinna mieć ponad 8% żeby wejść do Sejmu), PSL – 5,2%.

Przekłada się to na ilość mandatów:

  • PiS – 242 mandaty
  • PO – 133 mandaty
  • Kukiz’15 – 44 mandaty
  • Nowoczesna – 22 mandaty
  • PSL – 18 mandatów.

Zgodnie z sondażem, do Sejmu nie wchodzi Korwin z wynikiem 4,9% oraz Razem – 3,9%. Te partie pozostałyby więc bez mandatów, podobnie jak Zjednoczona Lewica, która nie przekroczyła 8-procentowego progu wyborczego.

Przypomnijmy, że są to jedynie sondażowe wyniki – PKW poda pełne jutro, natomiast kto faktycznie znalazł się w Sejmie i w Senacie, dowiemy się prawdopodobnie we wtorek.

W Płocku wieczór wyborczy organizowało jedynie Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Zwolennicy PSL spotkali się w Hotelu Petropol. O godzinie 20.45 sala powoli zaczęła się zapełniać, choć brakowało głównych kandydatów. Jeśli sondaże się potwierdzą, przedstawiciele PSL wejdą do Sejmu, co jest dobrą wiadomością. Nie wiemy jedynie, czy znajdą się wśród nich posłowie z naszego okręgu.– Żałuję, że nie mam jeszcze informacji, dotyczących Płocka, ale jeśli wyniki sondażowe się potwierdzą, to faktycznie można powiedzieć, że tylko jedna partia rządząca odniosła sukces – podsumował Tomasz Kominek. – PSL utrzymało się bowiem na bardzo podobnym poziomie jak cztery lata temu, co uznaję za dobry wynik – dodał.

W Klubie Prawnika, gdzie spotkali się zwolennicy PiS, było głośno i tłoczno. Po ogłoszeniu sondażowych wyników, nie brakowało euforii. I nic dziwnego – sondażowy wynik wyborów daje PiS możliwość stworzenia samodzielnego rządu.

– Kochani, dziękuję wszystkim za pracę, olbrzymią pracę, którą wykonujemy od roku. Polacy uwierzyli, że Polskę można zmieniać. Mam nadzieję, że będziemy w stanie stworzyć dobry rząd, który będzie walczył z największą plagą, czyli bezrobociem, który zadba także o rozwój Płocka – mówił Wojciech Jasiński.

– Popatrzmy na spokojnie na ostateczne wyniki, choć faktycznie z tych sondażowych może być większość samodzielna – mówił dość ostrożnie Marek Opioła. – Nie będziemy dywagować na temat ewentualnej koalicji, jest na to za wcześnie – dodał.

– Cieszę się niezmiernie, zmieniamy Polskę, cieszę się, że jestem w zwycięskiej drużynie – komentował Albert Kołodziejski. – I co najważniejsze, Orlen wraca do Płocka – mówił z uśmiechem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU