REKLAMA

Wybili dziurę w suficie i ukradli biżuterię – policyjny długi weekend

REKLAMA

To był dość spokojny długi weekend, i to pomimo sylwestrowych imprez. Być może przez panujący mróz, który spowodował, że płocczanie niechętnie opuszczali swoje mieszkania. Mróz nie zniechęcił jednak złodziei.

W sumie, od 31 grudnia 2015 do nocy z 3 na 4 stycznia 2016 doszło do jednego wypadku, który miał miejsce ostatniego dnia ubiegłego roku, po godzinie 22.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem fiat seicento, wyjeżdżając z ul. Dworcowej w ul. Chopina, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu ul. Chopina, kierującemu samochodem opel vectra – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, kierujący i dwoje pasażerów z opla doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Nie posiadamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – wyjaśnia rzecznik.Na terenie Płocka i powiatu płockiego doszło również do 15 kolizji, odpowiednio 9 w Płocku i 6 w powiecie. Funcjonariusze zatrzymali także nietrzeźwych kierowców – 1 w Płocku w Al. Jachowicza, oraz 2 w powiecie – w miejscowościach: Zdziar Wielki (gm. Staroźreby) i Koszelew (gm. Gąbin). Do izby wytrzeźwień doprowadzono 47 osób.

Nie zabrakło też zdarzeń o charakterze kryminalnym:

  • 1 stycznia w Płocku przy Al. Jachowicza, włamanie do sklepu spożywczego, poprzez wybicie szyby. Sprawca włamania zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol policji. Zatrzymany to mężczyzna w wieku 19 lat, mieszkaniec Płocka.
  • W nocy z 31 grudnia 2015 na 1 stycznia 2016 w Płocku przy ul. 1 Maja włamano się do dwóch samochodów, z których skradziono radio samochodowe oraz akumulator. Sprawca został już zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
  • 1 stycznia w Płocku przy ul. Bielskiej usiłowano włamać się do sklepu, poprzez próbę wybicia szyby. Do włamania nie doszło, skończyło się na uszkodzeniach.
  • Pomiędzy 22 grudnia 2015 a 1 stycznia 2016 w Zaździerzu (gm. Łąck) skradziono drzewka świerkowe, o łącznej wartości około 950 zł.
  • W nocy z 31 grudnia 2015 na 1 stycznia 2016 w Płocku przy ul. Chopina włamano się do dwóch samochodów i skradziono radio samochodowe oraz dokumenty. Łączna wartość strat to około 1400 zł.
  • 31 grudnia w Płocku przy ul. Powstańców Styczniowych uszkodzono trzy pojazdy, poprzez wyrwanie lusterek. Wartość strat około wyceniono na 1250 zł.
  • Pomiędzy 31 grudnia 2015 a 4 stycznia 2016 w Płocku przy ul. Królewieckiej włamano się do mieszkania, poprzez wybicie otworu w suficie. Z pomieszczenia skradziono biżuterię o łącznej wartości strat (biżuteria i uszkodzony sufit) około 6700 zł.
  • 26 grudnia 2015 w Bielsku przy ul. Płockiej uszkodzono szyby w drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego, poprzez rzucenie kamieniem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU