Pożar stajni pod Płockiem. W środku były konie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do pożaru gospodarstwa agroturystycznego doszło niedaleko Płocka, w Kolczynie (gm. Gozdowo). W stajni na terenie gospodarstwa znajdowało się kilkadziesiąt koni, na szczęście wszystkie uratowano. O zdarzeniu powiadomił nas czytelnik.

Pożar miał miejsce 4 stycznia, w godzinach porannych (jak informuje czytelnik, około godziny 8) w Kolczynie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego, w którym znajduje się też stajnia i 21 koni rasy hucuł. W gospodarstwie tym organizowane są obozy konne i “wczasy w siodle”.

– W pożarze tym uczestniczył jeden wóz płockiej straży pożarnej oraz wozy Ochotniczych Straży Pożarnych – poinformował nas Edward Mysera, rzecznik płockiej straży pożarnej. – Pożar wybuchł na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu i to ona nadzorowała jego gaszenie – dodał.

– Ogień wybuchł w budynkach gospodarstwa agroturystycznego w Kolczynie, w gminie Gozdowo – potwierdził Marcin Strześniewski, oficer prasowy sierpeckiej straży pożarnej. – Budynek jest murowany, w kształcie litery L, do pożaru doszło w jednej z części tego budynku, w którym są największe straty. Stajnia, która przylega do budynku, została w mniejszym stopniu objęta pożarem. W obiekcie znajdował się tylko gospodarz, który zdołał wyprowadzić wszystkie konie. Oprócz budynków, zniszczeniu uległ też samochód osobowy i ciągnik rolniczy. O przyczynach pożaru będzie można mówić po zakończeniu akcji gaśniczej – dodał Marcin Strześniewski.

Pożar gasiło w sumie około 10 jednostek straży pożarnej.

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji