REKLAMA

Pożar stajni pod Płockiem. W środku były konie

REKLAMA

Do pożaru gospodarstwa agroturystycznego doszło niedaleko Płocka, w Kolczynie (gm. Gozdowo). W stajni na terenie gospodarstwa znajdowało się kilkadziesiąt koni, na szczęście wszystkie uratowano. O zdarzeniu powiadomił nas czytelnik.

Pożar miał miejsce 4 stycznia, w godzinach porannych (jak informuje czytelnik, około godziny 8) w Kolczynie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego, w którym znajduje się też stajnia i 21 koni rasy hucuł. W gospodarstwie tym organizowane są obozy konne i „wczasy w siodle”.

– W pożarze tym uczestniczył jeden wóz płockiej straży pożarnej oraz wozy Ochotniczych Straży Pożarnych – poinformował nas Edward Mysera, rzecznik płockiej straży pożarnej. – Pożar wybuchł na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu i to ona nadzorowała jego gaszenie – dodał.

– Ogień wybuchł w budynkach gospodarstwa agroturystycznego w Kolczynie, w gminie Gozdowo – potwierdził Marcin Strześniewski, oficer prasowy sierpeckiej straży pożarnej. – Budynek jest murowany, w kształcie litery L, do pożaru doszło w jednej z części tego budynku, w którym są największe straty. Stajnia, która przylega do budynku, została w mniejszym stopniu objęta pożarem. W obiekcie znajdował się tylko gospodarz, który zdołał wyprowadzić wszystkie konie. Oprócz budynków, zniszczeniu uległ też samochód osobowy i ciągnik rolniczy. O przyczynach pożaru będzie można mówić po zakończeniu akcji gaśniczej – dodał Marcin Strześniewski.Pożar gasiło w sumie około 10 jednostek straży pożarnej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Abc says:

    W godzinach rannych około 8 to się działo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU