REKLAMA

Kradli złom. Zatrzymani przez anonimowy telefon

REKLAMA

Dzięki sygnałowi od czujnego mieszkańca, policja ujęła złodziei, którzy ukradli złom metalowy z terenu jednej z firm. Do kradzieży doszło 3 stycznia.

W niedzielę, w miejscowości Nowa Biała (gm. Stara Biała), miała miejsce kradzież złomu. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku został o tym poinformowany telefonicznie w godzinach południowych. Rozmówca określił, że w właśnie w chwili, w której dzwonił, kilku mężczyzn kradnie złom na terenie jednej z miejscowych firm.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn kradnących wyroby metalowe, znajdujące się na placu firmy – wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Mężczyźni przyznali się, że ukradli te przedmioty z zamiarem sprzedania ich jako złom, wskazali również policjantom miejsce ukrycia skradzionych już przedmiotów – dodaje rzecznik.

Policjanci ustalili, że z zatrzymanymi był jeszcze jeden mężczyzna, którego funkcjonariusze zatrzymali w jego mieszkaniu. Zatrzymany mężczyzna również przyznał się do kradzieży. Wszyscy złodzieje to mieszkańcy powiatu płockiego, w wieku: 38, 30, i 16 lat.Jak się okazało, zdołali oni wynieść już poza teren firmy wyroby metalowe o wartości około 600 zł. Policja odzyskała wszystkie skradzione przedmioty.

Mężczyźni po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu jako podejrzanych o kradzież zostali zwolnieni. Za kradzież grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Powyższe zdarzenie jest kolejnym przykładem na skuteczne działanie społeczeństwa i policji – podkreśla Krzysztof Piasek. – Dzięki bardzo szybkiej informacji ze strony społecznej oraz szybkiej interwencji policji, możliwe było skuteczne zatrzymanie sprawców kradzieży. Takie działanie w pełni wpisuje się w założenia Ogólnopolskiego programu zwalczania i ograniczania przestępczości „Razem Bezpieczniej” – podsumowuje.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU