Wspinali się po ścianie i… zdobywali nagrody

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hala sportowa w Borowiczkach ma w swoim wyposażeniu m.in. ściankę wspinaczkową. To doskonała atrakcja dla dzieci i młodzieży, z której skorzystano w trakcie imprezy profilaktycznej “Wspinka”.

Zawody we wspinaczce zorganizował 12 grudnia Wydział Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydział Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miasta Płocka oraz Miejski Zespół Obiektów Sportowych w Płocku. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej asekurowali natomiast wspinających się uczestników. Imprezę komentował znany redaktor sportowy Bogdan Wolny.  Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym na temat zdrowego i bezpiecznego życia, bez uzależnień i przemocy.

Skąd pomysł na taką akcję profilaktyczną? – Poprzez „Wspinkę” organizatorzy chcą pokazać dzieciom, że można w sposób kulturalny i zdrowy spędzać swój wolny czas, że rywalizacja sportowa może odbywać się w sposób kulturalny, w duchu zdrowego współzawodnictwa, bez agresji i przemocy – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

„Wspinka” jest już imprezą cykliczną, a biorą w niej udział uczniowie płockich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły zdobywały punkty drużynowo – o miejscu na podium decydowała łączna ilość punktów, zdobytych przez zawodników. Konkurs plastyczny natomiast rozstrzygnęło jury, w skład którego weszli: nadkom. Zbigniew Mikołajczyk – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, Ewa Jabłońska z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP oraz Donata Śmietanowska z Wydziału Sportu i Rekreacji.

Wyniki rywalizacji

W kategorii gimnazjów:
I miejsce – Gimnazjum nr 1
II miejsce – Gimnazjum nr 8
na III miejsce – Gimnazjum nr 5.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 22
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12.

Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy, a na zakończenie wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji