REKLAMA

Wsparcie PKN ORLEN dla Centrum Zdrowia Dziecka

REKLAMA
Fot. PKN ORLEN

Zakup pojazdu do transportu dzieci na radioterapię „Onkobus” oraz stworzenie przyjaznego dla pacjentów miejsca do jednodniowej hospitalizacji w czasie specjalistycznej diagnostyki medycznej – to efekt wsparcia, jakiego udzielił PKN ORLEN dla Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Darowizna wyniosła 1,5 mln zł.

To nie pierwszy prezent, jaki Centrum Zdrowia Dziecka otrzymał od PKN ORLEN. Koncern już od wielu lat pomaga tej placówce, finansując m.in. zakup nowoczesnych aparatów do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci czy samochodu na potrzeby transportu pacjentów objętych opieką medyczną, pokrył też zapotrzebowanie na paliwo dla karetek.

PowiązaneTematy

Jak podkreśla Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, jako firma odpowiedzialna społecznie Koncern jest blisko ludzi, a poprzez swoją fundację realizuje wiele ważnych społecznie inicjatyw.

– Wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka jest szczególnie istotne, bo dotyczy dzieci i stwarzania im możliwości powrotu do zdrowia. Od 2018 r. na rzecz tej placówki przekazaliśmy blisko 2 mln złotych – mówi Daniel Obajtek.

Tym razem Fundacja ORLEN zakupiła dla Kliniki Onkologii w Instytucie „Pomnik − Centrum Zdrowia Dziecka” nowoczesny i bezpieczny pojazd, którym dzieci będą transportowane na radioterapię. To ważne, bo w Klinice Onkologii każdego roku przyjmowanych jest do leczenia od 180 do 220 przypadków z nowym zachorowaniem. Jest to ponad 1/5 wszystkich nowotworów litych leczonych w Polsce.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni PKN ORLEN i Fundacji ORLEN za wieloletnią pomoc dla naszego Instytutu. Oprócz wsparcia materialnego i finansowego, każdego roku możemy liczyć również na organizację wydarzeń specjalnych dla naszych dzieci oraz akcje wolontariatu. W tym roku udało nam się wspólnie zrealizować dwa duże projekty, które mają ogromny wpływ na komfort, bezpieczeństwo i poprawę samopoczucia dzieci oraz ich opiekunów w trakcie pobytu w szpitalu – mówi dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka”.

Dzięki wsparciu PKN ORLEN i jej korporacyjnej Fundacji, w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” powstało również miejsce jednodniowej hospitalizacji do przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki medycznej związanej ze schorzeniami układu pokarmowego. Z nowej pracowni w ciągu miesiąca będzie korzystać około 400 pacjentów.Przestrzeń ta jest przyjazna zarówno dla małych pacjentów, jak i personelu medycznego, a stanowią ją m.in. poczekalnia, gabinety lekarskie czy specjalistyczny gabinet zabiegowy. Na ścianach pomieszczeń pojawiły się kolorowe grafiki, które pomagają w oswojeniu się dzieci z pobytem w szpitalu, odwracając ich uwagę i zmniejszając stres związany z badaniami.

Otwarciu tej części pracowni towarzyszyła wizyta kierowców rajdowych ORLEN Team – Jakuba Przygońskiego i Mikołaja Marczyka, którzy swoimi opowiadaniami zabrali dzieci w świat rajdowych emocji. Były też upominki i naklejki „dzielny pacjent” z wizerunkami sportowców oraz autografami.

Jak zapewnia Marta Soluch, Członkini Zarządu Fundacji ORLEN, fundacja stara się odpowiadać na bieżące potrzeby szpitala.

– Zależy nam na tym, by hospitalizacja małych pacjentów i wizyty w poradniach specjalistycznych odbywały się w komfortowych, przyjaznych warunkach. Obok wsparcia finansowego, pomagają też nasi wolontariusze, którzy uporządkowali teren zielony wokół Instytutu oraz odnowili plac zabaw dla małych pacjentów – wyjaśnia Marta Soluch.

Od 2018 do 2021 roku Fundacja ORLEN przekazała ponad 310 mln zł w formie darowizn na różne szlachetne akcje, w tym m.in. na cele dotyczące ochrony zdrowia polskiego społeczeństwa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU