Wschodzące gwiazdy piłki nożnej gościły w Płocku [ZDJĘCIA]

W piątek odbył się VII Papieski Turniej Piłki Nożnej, czyli zawody z udziałem chłopców, rozgrywane w kategorii U-12. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Lech Poznań. Dla klubu z Wielkopolski była to piąta wygrana w siódmej edycji tego turnieju.

Przeczytajrównież

29 maja boczne boisko na stadionie im. Kazimierza Górskiego zostało podzielone na dwa mniejsze – dokładne boisko 1 i boisko 2 –  tym samym zmieniając się w arenę zmagań młodych piłkarzy, którzy już od godziny 9 rozpoczęli ostrą walkę o końcowy triumf w turnieju.

Do rywalizacji o Puchar Przechodni (od tej edycji puchar na własność zatrzyma drużyna, która zdobędzie go trzy razy z rzędu) stanęło dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy.

W grupie A rywalizowały: Lech Poznań, Polonia Warszawa, Delta Słupno, Pogoń Siedlce i AP Sochaczew. Z kolei w grupie B znalazły się: Wisła Płock, Amator Maszewo, MOSiR Lubartów, Pegaz Drobin i Unia Warszawa. Spotkania grupowe rozgrywane były w systemie 2×9 minut.

Po zakończeniu grupowych zmagań, przyszła pora na mecze o poszczególne miejsca. W tej fazie turnieju, młodzi piłkarze grali systemem 2×10 minut.

Ostatecznie w turnieju zwyciężył Lech Poznań, który w finałowym meczu pewnie pokonał drużynę Unii Warszawa 2-0.

Zapytacie, jak spisali się płocczanie? Otóż młodzi zawodnicy reprezentujący SSM Wisła Płock, w meczu o 3. miejsce musieli uznać wyższość Polonii Warszawa i tym samym zajęli miejsce tuż za podium.

Warto wspomnieć i zapamiętać, że rozgrywany corocznie od 2009 roku turniej, poza sportową rywalizacją, ma na celu upamiętnienie pobytu papieża Jana Pawła II w Płocku, który gościł w naszym mieście w dniach 7-8 czerwca 1991 roku, a 7 czerwca śmigłowiec z Ojcem Świętym wylądował na płycie głównej stadionu Wisły Płock.