REKLAMA

Wschodzące gwiazdy piłki nożnej gościły w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek odbył się VII Papieski Turniej Piłki Nożnej, czyli zawody z udziałem chłopców, rozgrywane w kategorii U-12. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Lech Poznań. Dla klubu z Wielkopolski była to piąta wygrana w siódmej edycji tego turnieju.

29 maja boczne boisko na stadionie im. Kazimierza Górskiego zostało podzielone na dwa mniejsze – dokładne boisko 1 i boisko 2 –  tym samym zmieniając się w arenę zmagań młodych piłkarzy, którzy już od godziny 9 rozpoczęli ostrą walkę o końcowy triumf w turnieju.

PowiązaneTematy

Do rywalizacji o Puchar Przechodni (od tej edycji puchar na własność zatrzyma drużyna, która zdobędzie go trzy razy z rzędu) stanęło dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy.

W grupie A rywalizowały: Lech Poznań, Polonia Warszawa, Delta Słupno, Pogoń Siedlce i AP Sochaczew. Z kolei w grupie B znalazły się: Wisła Płock, Amator Maszewo, MOSiR Lubartów, Pegaz Drobin i Unia Warszawa. Spotkania grupowe rozgrywane były w systemie 2×9 minut.

Po zakończeniu grupowych zmagań, przyszła pora na mecze o poszczególne miejsca. W tej fazie turnieju, młodzi piłkarze grali systemem 2×10 minut.

Ostatecznie w turnieju zwyciężył Lech Poznań, który w finałowym meczu pewnie pokonał drużynę Unii Warszawa 2-0.

Zapytacie, jak spisali się płocczanie? Otóż młodzi zawodnicy reprezentujący SSM Wisła Płock, w meczu o 3. miejsce musieli uznać wyższość Polonii Warszawa i tym samym zajęli miejsce tuż za podium.

Warto wspomnieć i zapamiętać, że rozgrywany corocznie od 2009 roku turniej, poza sportową rywalizacją, ma na celu upamiętnienie pobytu papieża Jana Pawła II w Płocku, który gościł w naszym mieście w dniach 7-8 czerwca 1991 roku, a 7 czerwca śmigłowiec z Ojcem Świętym wylądował na płycie głównej stadionu Wisły Płock.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Lech Poznań
2. Unia Warszawa
3. Polonia Warszawa
4. Wisła Płock
5. MOSiR Lubartów
6. Pogoń Siedlce
7. Delta Słupno
8. Amator Maszewo
9. Pegaz Drobin
10. AP Sochaczew

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Filip Wilak (Lech Poznań).
Najlepszy bramkarz turnieju: Jakub Grzegorzewski (Polonia Warszawa).
Najlepszy strzelec turnieju: Denis Andrzejewski (Lech Poznań).