REKLAMA

Wrzesień w NK Przedwiośnie. Co znajdziemy w repertuarze na najbliższy tydzień?

REKLAMA

Lato powoli dobiega końca, a wraz z nim wakacje. Jednak NoveKino Przedwiośnie nie zapomina o swoich widzach i już we wrześniu szykuje kolejne atrakcje filmowe. Nie zabraknie premier, spotkań filmowych, zapowiedzi. A co czeka nas w nadchodzącym tygodniu?

Julieta

To dramat, który uznawany jest za wielki powrót hiszpańskiego mistrza – Pedro Almodóvara. Prezentowany na Konkursie Głównym Festiwalu w Cannes, od razu podbił serca widzów. W swoim nowym filmie reżyser wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej, czyli świata kobiet i ich namiętności.

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki, poszukującej swojej córki. Ta wiele lat temu zniknęła i do tej pory nie dała znaku życia, ślad po niej zaginął. Film ten to opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. To one powodują często, że do naszego życia wkrada się zamęt, z którym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Almodóvara kolejny raz pokazuje, że siłą kina wciąż niezmiennie jest wiara w potęgę uczuć i miłości. To namiętność, śmierć, tęsknota, miłość w pigułce, Można powiedzieć – nasze życie w  streszczeniu na wielkim ekranie.

„Julieta” pojawi się w NK Przedwiośnie już 2 września (piątek).

Nerve

Thriller, który w swojej fabule odkrywa pokusy świata rządzącego przez media społecznościowe. Niebezpieczne pragnienia sprawiają, że coraz trudniej nam odnaleźć się w świecie rzeczywistym.

Film rozpoczyna proste pytanie, które doskonale podkreśla istotę człowieka w dzisiejszym świecie: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru ma być to niewinna gra online, polegająca na realizowaniu zadań wymyślanych przez widzów. Jednak sytuacja szybko się zmienia, rośnie ryzyko, żeby w tej grze zdobyć zwycięstwo – jednym słowem, przeżyć.Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia opuścić swój dotąd poukładany świat i wyruszyć do Nowego Jorku, aby wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Jednak z czasem zabawa rozkręca się na całego, a zadania zdają się być coraz trudniejsze. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. W tym całym pędzie przychodzi jednak moment, w którym Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem ludzkiej manipulacji. Jej konta internetowe zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem niepozornej gry Nerve. Zabawa przekształca się w walkę o życie, którą oglądają miliony widzów.

Jak potoczą się dalsze losy Vee? Czy uda jej się obronić samą siebie przed zatraceniem w wirtualnym świecie i mediach społecznościowych? Jeśli chcecie przeżyć te niesamowite emocje, dreszcz grozy, niepokój, lęk, to zapraszamy już 2 września (piątek) do NK Przedwiośnie.

Spotkania Filmowe – Kosmos

Wraz z końcem wakacji, NK Przedwiośnie szykuje kolejne, nowe seanse z cyklu Spotkania Filmowe. W najbliższy poniedziałek, 5 września, na dużym ekranie będziemy mogli obejrzeć film „Kosmos”.

Ten dramat to pierwszy od 15 lat i zarazem ostatni film Andrzeja Żuławskiego. Jest uwspółcześnioną wersją (adaptacją) ostatniej powieści Witolda Gombrowicza pt. „Kosmos”. Witold i Fuks udają się do prywatnego pensjonatu. Już od samego początku można stwierdzić, że naszym bohaterom nie wiedzie się w życiu najlepiej – jeden nie zdał egzaminów na prawie, drugi porzucił swoją pracę u paryskiego projektanta. Kiedy zjawiają się w pensjonacie, nieoczekiwanie dochodzi do dziwnych sytuacji… Wróbel zawieszony na sznurku, dziwne znaki w ogrodzie, zniekształcone usta pokojówki – wszystko to skrywa tajemnicę. I kiedy wydawałoby się, że na tym koniec, sytuację zmienia fakt zrodzonej miłości. Witold zakochuje się bez pamięci w zamężnej kobiecie. Zdaje sobie sprawę, że nie powinien, ale uczucie jest od niego silniejsze. Do czego to wszystko doprowadzi? Jak rozwiąże się ten ciąg tajemniczych i niepokojących zdarzeń?

Pierwsze we wrześniu Spotkania Filmowe pojawią się w NK Przedwiośnie w nadchodzący poniedziałek, 5 września.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU