REKLAMA

Śmiertelna Trasa ks. Popiełuszki. Czy będzie przebudowana?

REKLAMA

Podobnie jak Rondo Wojska Polskiego zyskało niechlubny przydomek „dzwon” ze względu na dużą ilość występujących na nim kolizji, tak Trasa ks. J. Popiełuszki zyskuje opinię niebezpiecznej, na której śmierć zbiera obfite żniwo. Przewodniczący płockiej rady miasta proponuje, aby przebudować ją, korzystając z rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

PowiązaneTematy

To miejsce zachęca niektórych kierowców do nadmiernej prędkości. Pomimo łuków, ciągłej linii, zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości, wypadki na Trasie ks. J. Popiełuszki zdarzają się dość często. I to wypadki najczęściej tragiczne, gdyż nadmierna prędkość nie pozostawia wiele możliwości manewru.

Jak wygląda ostatnie kalendarium tego miejsca?

Artur Jaroszewski pyta, czy w związku z tymi zdarzeniami, miasto starało się o środki rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Prosi też o podanie statystyk, dotyczących wypadków śmiertelnych na drogach krajowych na obszarze Miasta Płocka w ostatnich latach, z podziałem na drogi.– W Płocku jednym z najbardziej wypadkowych (i śmiertelnych) odcinków dróg krajowych jest Trasa Popiełuszki (DK 60) – pisze w interpelacji przewodniczący Rady Miasta Płocka, sugerując pozyskanie środków z rządowego programu. – Proponuję wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz do GDDKiA w tej sprawie, wraz z przytoczeniem czarnych statystyk wypadków śmiertelnych na tej trasie. Jedną z możliwości poprawy stanu bezpieczeństwa Trasy Popiełuszki jest budowa drugiego pasa drogowego – tłumaczy Artur Jaroszewski.

Czy jest to realna propozycja? Wydaje się, że nie ma wystarczającej ilości miejsca na tym terenie, aby wybudować drugi pas. A może wystarczy postawić oprócz ciągłej linii barierkę, która będzie zniechęcała do wyprzedzania na Trasie Popiełuszki? Jeśli macie swoje propozycje na zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu, piszcie – czekamy na Wasze komentarze.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. sławek says:

  powinna być zmieniona nazwa a nie dodatkowe pasy

 2. Zosia says:

  odcinkowy pomiar prędkości.

 3. Adam says:

  Nie mam nic przeciwko temu aby trasa było z dwoma pasami w każdym kierunku. Bedzie i szybko i bezpiecznie. Stawianie fotoradarów to cofanie się w rozwoju.

 4. Natalia says:

  Większość wypadków na trasie jest przez nie uwagę kierowców. Pędzą z zawrotną prędkością, wyprzedzają na łuku. Niestety kilka miesięcy temu sama straciłabym tam życie na łuku od strony podolszyc gdybym nie zareagowała w odpowiedni sposób. Miały być kocie oczka, fotoradar i co? Nikt się tym nie interesuje! Oraz pora może zmienić nazwę trasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: