REKLAMA

Wodniacy z Petrochemii rozpoczęli sezon

REKLAMA

Klub Żeglarski „Petrochemia” ma już za sobą uroczyste otwarcie sezonu. Komandor Cezary Czarnecki zapowiedział, że przed żeglarzami sezon pełen wyzwań.

27 kwietnia żeglarze z KŻ „Petrochemia” oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. W ramach przygotowań do nowego roku pełnego wrażeń, klub nie tylko wykonał „wiosenne porządki” ale także zadbał o bezpieczeństwo klubowiczów i sympatyków, remontując znacznym wysiłkiem główny pomost w przystani.

– Bardzo dużo robót w klubie już zostało wykonanych, przede wszystkim nasze podstawowe zadanie, remont pomostu głównego. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten remont, nie było lekko, ale efekt jest – dziękował komandor Cezary Czarnecki.

Komandor zaznaczył, że wraz ze wszystkimi członkami klubu, dołoży wszelkich starań, by wszystkie plany na nowy sezon zrealizować, pomimo że nie zapowiada się łatwo. Warto tylko wspomnieć, że KŻ „Petrochemia organizuje nie tylko Petrochemia Cup Puchar Polski Klasy Micro i Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PKN ORLEN.Żeglarze z „Petrochemii” współorganizują również Regaty Memoriałowych wraz z PTTK „Morka” oraz prowadzą szkolenia i pomagają w realizacji wielu innych projektów, między innymi działając wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku.

Cezary Czarnecki zwrócił uwagę na trudniejsze z roku na rok warunki do żeglowania. Komandor zaznaczył, że pogoda jest coraz bardziej kapryśna i albo wieje za mocno, albo w ogóle nie ma wiatru. Te i inne wyzwania jednak nie zniechęcają żeglarzy, którzy z entuzjazmem spoglądają na najbliższy rok.

Ważnym powodem do radości może być fakt, że klub się rozwija i nie tylko dba o łodzie czy infrastrukturę. „Petrochemia” też przyjmuje nowych członków, co daje nadzieję na przyszłość, szczególnie w sytuacji, gdy wiele osób, nawet jeśli interesuje się życiem wodniackim, wybiera rekreację na łodziach motorowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU