Artystyczny koncert zimowy w Rogozinie. Będzie muzyka, malarstwo i akcja charytatywna.
Martyna Murawska, sołtyska Rogozina w gminie Radzanowo zaprasza 17 stycznia o godzinie 18.00 na „Artystyczny koncert zimowy”. Wydarzenie odbędzie się w Domu Ludowym w Rogozinie przy ulicy Strażackiej 3.
Koncert połączy muzykę i malarstwo. Podczas wydarzenia wystąpi Karol Krakowski, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Płocku oraz Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Musicum”. Laureat nagrody prezydenta miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne.
Karol Krakowski jest studentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku Muzyka i Estrada. W Rogozinie znany jest szerzej jako organista lokalnej parafii.
– Podczas koncertu nie usłyszymy jednak organów, lecz drugi instrument, na którym Karol spełnia swoje pasje, będzie to akordeon – zaznacza Martyna Murawska, sołtyska Rogozina.
Punktem kulminacyjnym imprezy będzie występ kwartetu smyczkowego CODA. Tworzą go między innymi instrumentalistki z Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
– Artystki występują na wielu płockich i okolicznych wydarzeniach uświetniając je swoją muzyką. W ich repertuarze znajdują się utwory zarówno sakralne, jak i muzyka filmowa i współczesna. To absolwentki najlepszych akademii muzycznych w Polsce! – podkreśla sołtyska Rogozina.
Podczas koncertu zostanie zaprezentowana zebranym mini-wystawa malarska. Autorami obrazów są osoby związane z Płockim Stowarzyszeniem Twórców Kultury.
– Prezeską PSTK jest nasza Rogozinianka, Monika Mańkowska. Zależy mi, żeby mieszkańcy Rogozina, jak również okolic, poznawali siebie nawzajem i mogli dzielić się swoimi zasobami, a proszę mi wierzyć, ciekawych osobowości jest u nas pod dostatkiem – odnotowuje sołtyska Martyna Murawska.
Koncert ma również wymiar charytatywny. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka do puszki WOŚP wspierająca tegoroczny 34. finał orkiestry.
– To nie pierwszy koncert w Rogozinie, który organizuję. Bardzo się cieszę, że wiele osób dopytuje o te wydarzenia i nie może się ich doczekać. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagają w ich organizacji. Tym razem ogromne wsparcie zapewnił Błażej Lewandowski, za co jestem ogromnie wdzięczna. Szczególnie dziękuję także Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Radzanowie i pani dyrektor Paulinie Zalewskiej, a przede wszystkim panu wójtowi Gminy Radzanowo, Piotrowi Jakubowskiemu za to, że drugi raz objął patronatem honorowym muzyczne wydarzenie w Rogozinie – podkreśla Martyna Murawska, sołtyska Rogozina.
PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.


![Trzy osoby w szpitalu i zablokowana DK 60 po zderzeniu [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-Mokrzyk-KMP-w-Plocku-lipiec-2026-1-120x86.jpg)




![Trzy osoby w szpitalu i zablokowana DK 60 po zderzeniu [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-Mokrzyk-KMP-w-Plocku-lipiec-2026-1-360x180.jpg)















![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)






![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)















