REKLAMA

Wisła składa oficjalny protest w sprawie niedzielnego meczu

REKLAMA

W poniedziałek, 14 października, Wisła Płock złożyła oficjalny protest do PZPN, dotyczący przebiegu niedzielnego spotkania z GKS Tychy.

Protest, złożony do komisji ds. rozgrywek i piłkarstwa profesjonalnego PZPN, dotyczy błędu sędziowskiego z 74. minuty spotkania. Robert Małek, sędzia główny niedzielnego meczu, ukarał zawodnika gospodarzy dwiema żółtymi kartkami. W tej sytuacji arbiter zobowiązany jest do pokazania czerwonego kartonika, który odsyła piłkarza do szatni.

Przez ostatni kwadrans spotkania drużyna z Tych powinna grać w osłabieniu – tak się jednak nie stało, a ukarany Patrik Carnota pozostał na boisku. O katastrofalnej pomyłce kierownik Wisły poinformował sędziego technicznego, ale ten ograniczył się do… usunięcia z ławki rezerwowych GKS-u Carnoty, który został zmieniony już po drugiej kartce.Jak czytamy na stronie nożnej Wisły, związkowa Komisja rozpatrzy protest i wyda orzeczenie. PZPN może zarządzić walkower, powtórzenie meczu, powtórzenie ostatnich 20 minut dziesięciu na jedenastu lub odrzucenie wniosku.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU