Wisła remisuje z Puszczą Niepołomice. To już trzeci mecz bez zwycięstwa

Wisła Płock zremisowała u siebie z drużyną Puszczy Niepołomice. Nafciarze byli zdecydowanie lepsi, lecz pomimo tego nie  potrafili wygrać na własnym boisku. Po raz kolejny.

Gospodarze od pierwszych minut próbowali przejąć kontrolę nad spotkaniem. Wisła atakowała, stwarzała okazje i prowadziła grę spychając ekipę z Niepołomic do obrony – goście mieli problem, by dojść do pola karnego nafciarzy. Świetną okazję do otworzenia wyniku miał zarówno Janusz Dziedzic, jak też Fabian Hiszpański – w obu przypadkach zabrakło szczęścia. Piłka odnalazła drogę do bramki gości dopiero w 41. minucie. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Nadolski – całą akcję zamkną Janus, który miną obronę i silnym strzałem pokonał bramkarza Puszczy.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa większej zmianie. Wisła nadal atakowała i częściej utrzymywała się przy piłce, a Puszcza czekała na swoją szansę i błąd Wisły. Szansa na wyrównanie nadarzyła się tuż przed ostatnim gwizdkiem – w 86. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Strózik celnie posłał piłkę do bramki gospodarzy. Wisła Płock próbowała jeszcze odmienić losy meczu. Co więcej, gol na wagę zwycięstwa padł – w doliczonym czasie gry. Niestety sędzia dopatrzył się faulu Marcina Krzywickiego i nie uznał bramki.

Wisła Płock zremisowała z Puszczą Niepołomice 1:1 (1:0). To już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa – kolejny na własnym stadionie.

Wisła Płock – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)

1:0 Krzysztof Janus 41.

1:1 Paweł Stróźik 86.

Wisła: 21. Szczepankiewicz – 24. Nadolski, 23. Magdoń, 14. Radić, 17. Mysona – 4. Góralski, 5. Sielewski – 7. Janus (89. 9. Sekulski), 25. Burkhardt (71. 6. Krzywicki), 16. Hiszpański (65. 20. Grudzień) – 10. Dziedzic

Puszcza: 12. Stępniowski – 4. Szymonik (68. 5. Rodin), 7. Księżyc, 17. Biernat, 18. Zontek – 9. Janik, 2. Strózik, 10. Nowak, 20. Lizak (73. 8. Kałat), 16. Paul (46. 14. Cholewiak) – 11. Moskwik (82. 13. Balawender)

Żółte kartki: Janus, Dziedzic – Stróźik, Biernat

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)