Wisła remisuje na wyjeździe

REKLAMA

W środę, 24 kwietnia, drużyna Wisła Płock zmierzyła się z ekipą Olimpii Elbląg. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie – przecież Olimpia to drużyna, która nie przegrała żadnego meczu od października zeszłego roku. Niestety, okazało się, że gospodarze wyszli do meczu z nastawieniem wyjątkowo defensywnym. Drużyna grała bardzo bojaźliwie i praktycznie nie wychodziła ze swojej połowy. Takie nastawienie piłkarzy z Elbląga nie pozwoliło na stworzenie porywającego widowiska. Nie pomogło także fatalne boisko – suche, piaszczyste i nierówne. Dodatkowo gospodarze grali niezwykle ostro, czego efektem była poważna kontuzja Jacka Góralskiego – opuścił on boisko z podejrzeniem złamania nogi w kostce.

PowiązaneTematy

Olimpia postawiła warunki, z którymi Wisła Płock nie była w stanie sobie poradzić. Nafciarze stworzyli co prawda kilka akcji, lecz zabrakło szczęścia – Fabian Hiszpański i Paweł Magdoń trafili w poprzeczkę.

W niedzielę o godz. 17. na Wisłę czeka kolejny mecz na szczycie – do Płocka przyjeżdża wicelider tabeli, Puszcza Niepołomice.

Olimpia Elbląg – Wisła Płock 0:0

Olimpia Elbląg: 1. Rogaczow – 11. Ressel, 5. Ichim, 2. Lewandowski, 3. Broniarek – 16. Sedlewski, 6. Kołosow, 27. Graczyk (87. 19.Molga), 13. Pietrewicz, 8. Skokowski – 9. Wierzba (79. 10. Kopycki).

Wisła Płock: 21. Szczepankiewicz – 24. Nadolski, 23. Magdoń, 14. Radić, 17. Mysona – 4. Góralski (11. Kalista), 5. Sielewski – 7. Janus, 25. Burkhardt (80. 9. Sekulski), 16. Hiszpański (69. Grudzień) – 10. Dziedzic (61. Krzywicki).

Żółte kartki: Skokowski – Grudzień
Sędziował: Andrzej Martynowicz (Szczecin)
Widzów: ok. 1 000 (72 z Płocka).