Wisła Płock przegrała w sparingu z sąsiadem w tabeli

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątej grze kontrolnej, w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, piłkarze nożni pierwszoligowej Wisły spotkali się w Świeciu z Olimpią Grudziądz. Zespół, znajdujący się w tabeli 1 Ligi za Nafciarzami, okazał się minimalnie lepszy.

Spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Do przerwy mecz był wyrównany, ale sytuacji bramkowych było bardzo mało.
Olimpia szybko objęła prowadzenie po błędzie bramkarza Seweryna Kiełpina, który wybijając piłkę trafił w pomocnika zespołu z Grudziądza. Odbita futbolówka trafiła do króla strzelów rozgrywek z poprzedniego sezonu, Macieja Kowalczyka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza. W 32. minucie piękną akcję przeprowadziła Wisła. Marcin Krzywicki zagrał w tempo do Krzysztofa Janusa, ten wycofał piłkę na 17. metr, gdzie stał Filip Burkhardt, który pięknym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza Olimpii.

Po przerwie Wisła zdecydowanie dominowała i w ciągu pierwszych 15 minut stworzyła trzy sytuacje, które powinny zakończyć się bramkami, ale zarówno dwukrotnie Łukasz Sekulski, jak i Jacek Góralski minimalnie chybili. Szczęścia zabrakło również Marko Radiciowi, którego strzał głową trafił w słupek.

Gospodarze próbowali kontrować, ale większego zagrożenia nie stwarzali. Jednak w 67. minucie, po błędzie pomocnika Wisły Piotra Wlazły, Marcin Smoliński pokonał Daniela Szczepakiewicza. Wisła atakowała i jeszcze w 85. minucie, po doskonałym podaniu Łukasza Kacprzyckiego, Łukasz Sekulski znalazł w sytuacji sam na sam z Michałem Wróblem, jednak strzelił tuż obok słupka.

W spotkaniu z Olimpią kontuzji nabawili się Seweryn Kiełpin i Piotr Wlazło. Mamy nadzieję, że urazy obu zawodników nie okażą się groźne.

W dzisiejszym meczu udziału nie wziął Estończyk Albert Taar, który wyjechał na kilka dni do domu. Zarówno w przypadku Estończyka, jak i Kacprzyckiego, trwają rozmowy w sprawie zakontraktowania zawodników w Wiśle.

Olimpia Grudziądz – Wisła Płock 2:1 (1:1)
0:1 Maciej Kowalczyk 7′
1:1 Filip Burkhardt 32′
2:1 Marcin Smoliński 67′
Olimpia: Michał Wróbel – Robert Pisarczuk, Marcin Staniek, Mateusz Wrana, Adam Banasiak – Robert Szczot, Dariusz Kłus, Bartosz Śmietanko, Dariusz Gawęcki, Łukasz Suchocki – Maciej Kowalczyk.
(II połowa) Michał Wróbel (60 Bartosz Fabiniak) – Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak – Maciej Rogalski, Konrad Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Piotr Ruszkul – Adam Cieśliński.
Wisła: Seweryn Kiełpin (46. Daniel Szczepankiewicz) – Fabian Hiszpański (46. Cezary Stefańczyk), Paweł Magdoń (46. Marko Radić), Bartłomiej Sielewski, Kamil Hempel (46. Dawid Abramowicz) – Krzysztof Janus (46. Łukasz Kacprzycki), Jacek Góralski, Piotr Wlazło (70. Damian Dombrowski), Filip Burkhardt (46. Janusz Dziedzic), Paweł Kaczmarek (46. Tomasz Grudzień) – Marcin Krzywicki (46. Łukasz Sekulski).

Kolejnym rywalem w grze kontrolnej Wisły będzie w najbliższą sobotę o godz. 12, na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, Olimpia Elbląg.

Piotr Mrówka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji