Minister sportu na otwarciu szkolnej hali [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy szkole podstawowej nr 16. Wśród zaproszonych gości byli m.in. szczypiorniści Orlen Wisły Płock i minister sportu Andrzej Biernat.

Uczniowie „szesnastki”, którzy do tej pory lekcje wychowania fizycznego mieli w malutkiej sali gimnastycznej, od kilku tygodni mają powód do radości. Ćwiczą w nowoczesnym obiekcie, przystosowanym do uprawiania wielu sportów: piłki ręcznej, koszykówki, sportów walki, fitness, aerobiku czy tenisa stołowego.

PowiązaneTematy

W oddanej do użytku sali znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej pokryte parkietem, są też szatnie dla zawodników wykonane w wysokim standardzie oraz łazienki. Hala posiada widownię dla 350 osób i elektroniczną tablicę wyników. Koszt wykonania obiektu to prawie 6 milionów złotych.

5 lutego, w trakcie oficjalnego otwarcia hali, organizatorzy zaplanowali bogaty program artystyczny. W międzyczasie poznaliśmy historię szkoły i jej wybitnych wychowanków, którzy do tej pory działają w Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a niektórzy czynnie uprawiają ten sport.

Nie można przemilczeć faktu, że na otwarcie przybył tak ważny gość jak minister sportu Andrzej Biernat. Minister sam wyjaśnił powód swojej obecności: – Przybyłem na otwarcie nowej hali na zaproszenie mojego przyjaciela Andrzeja Nowakowskiego. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia młodych sportowców wyjdą z murów tej szkoły – powiedział.

Przemówień było sporo, gratulacji także. Nie obyło się bez prezentów – szkoła otrzymała od wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej, Andrzeja Szczepańskiego, sto nowych piłek do gry w piłkę ręczną. Rzutem do bramki trzech imienników: Andrzej Biernat, Andrzej Nowakowski i Andrzej Szczepański uroczyście przekazało sportowcom, społeczności szkolnej oraz mieszkańcom Płocka halę do użytku.

Bardzo zadowoleni z nowej hali są uczniowie szkoły. – W końcu nie będziemy wyjeżdżać na sparingi – powiedziała nam Julia, uczennica i młoda szczypiornistka. – Mamy gdzie grać i ćwiczyć – zakończyła ze szczerym uśmiechem. – Teraz do nas będą przyjeżdżali na mecze, a nie ciągle my gdzieś musiałyśmy jeździć – dodała Wiktoria, jej koleżanka.

Szkoła podstawowa nr 16 od 1969 roku czekała na salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. W nowej hali sportowej planowane są turnieje nie tylko dla uczniów szkoły, ale również dla drużyn przyjezdnych. Będą tu również trenować i rozgrywać mecze ligowe dziewczęta z płockiego klubu Jutrzenka.