Wisła dziekuje prezesowi Pogoni Szczecin. Kwiatkowski zagra przeciwko Montpellier

ADVERTISEMENT

Piłkarze Orlen Wisła Płock są już we Francji, gdzie przygotowują się do meczu o dziką kartę z Montpellier. Wśród nich jest Zbigniew Kwiatkowski, który – dzięki decyzji klubu Gaz-System Pogoń Szczecin – będzie zgłoszony do rozgrywek EHF w sezonie 2013/14.

Piłkarze do Francji wyruszyli we wtorek. Tam będą kontynuować przygotowania do tego arcyważnego meczu. Sukces nie przyjdzie jednak łatwo.  Montpellier to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn we Francji, która o najwyższe laury walczy regularnie.

PowiązaneTematy

Płocki sztab wybrał zawodników, którzy zmierzą się z rywalem i, choć w składzie zabraknie kontuzjowanego Adama Wiśniewskiego i Pawła Paczkowskiego, to do Francji wyleciał Zbigniew Kwiatkowski.  Jak podaje SPR Wisła Płock, prezes Gaz-System Pogoni Szczecin wycofał swoje odwołanie od decyzji komisarza ligi w sprawie piłkarza Nafciarzy.

 –  Ostatnie działania klubu ze Szczecina są idealnym przykładem postawy fair play oraz troski nie tylko o własne interesy, ale także całej dyscypliny – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Orlen Wisły Płock. – Umożliwienie występu Zbigniewowi Kwiatkowskiemu w meczach o Dziką Kartę przeciwko Montpellier jest z pewnością gestem przypominającym, na czym polega sport. Postawa Gaz-System Pogoni Szczecin może być wzorem dla innych klubów, jak rywalizować w duchu sportu, respektując jego podstawowe zasady i wartości.

Przypomnijmy: nieobecność Kwiatkowskiego miała wyniknąć z nieścisłości w rozwiązywaniu umowy pomiędzy Zbigniewem Kwiatkowskim, a jego poprzednim pracodawcą – Gaz-Systemem Pogonią Szczecin. Zawodnik Wisły chciał rozwiązać umowę z winy klubu. Pogoń nie wyraziła na to zgody, dodatkowo prezes szczecinian domagał się kary dyscyplinarnej, żądając jednocześnie odszkodowania. Klub nie chciał również wydać świadectwa transferu.

Komisarz ligi, Bogusław Trojan, poparł zawodnika Wisły, lecz klub ze Szczecina złożył odwołanie skreślając szanse Kwiatkowskiego na występy w barwach Nafciarzy w meczach o dziką kartę. Na szczęście sprawa, która toczyła się od marca, w końcu została zakończona. Zbigniew Kwiatkowski wystąpi w meczu z Montpellier.