REKLAMA

Wisła będzie czystsza – oczyszczalnia już działa

REKLAMA

Uruchomiono już oficjalnie oczyszczalnię ścieków w Maszewie koło Płocka. Inwestycja za ponad 80 milionów złotych ma polepszyć m.in. jakość wody w Wiśle.

PowiązaneTematy

Oczyszczalnia jest obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w Polsce i Europie. Inwestycję, przygotowaną przez Wodociągi Płockie, przy znacznym wsparciu środkami Unii Europejskiej, zrealizowała firma Pol-Aqua.

Podpisanie umowy o dofinansowanie na realizację I etapu Projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Płocka” odbyło się 29 marca 2010 roku. Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi ponad 178 mln zł. Kwota dofinansowania z Funduszu Spójności (UE) zgodnie z umową o dofinansowanie wynosi nie więcej niż 74 mln zł. Zakończenie Projektu planowane jest na koniec 2015 r.]Budowa oczyszczalni ma zniwelować zagrożenie dla środowiska naturalnego, wynikające z odprowadzania do Wisły ścieków o parametrach niezgodnych z przepisami. Dzięki temu nastąpi polepszenie jakości wody w Wiśle oraz stanu środowiska naturalnego, czystości wód i gleby.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU