REKLAMA

Wiktoria potrzebuje Waszej pomocy

REKLAMA

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym ludzie otwierają swoje serca na innych, chcą szerzyć miłość i dobro. To powinien być również czas radości, niestety, nie dla wszystkich tak jest. Te święta są smutne na przykład dla małej Wiktorii. Każdy z nas może jednak dostarczyć jej swoją porcję uśmiechu.

PowiązaneTematy

Mała Wiktoria Majewska ma 11 lat, a od 8 choruje na nowotwór kości (neuroblastoma IV stopnia). Choroba wycofała się w 2011 roku, jednak w tym nastąpił nawrót choroby. Wiktoria mieszka w Sochocinie-Praga, w powiecie płockim. Nowotwór wymaga zarówno od dziewczynki, jak i jej rodziny, niezwykłej siły woli do walki o każdy kolejny dzień życia.

Dużą szansą na jej wyzdrowienie jest leczenie, które przeprowadzić można jedynie we Włoszech, a które polega na końcowym etapie leczenia komórek nowotworowych antyprzeciwciałami. Koszt tego leczenia jest ogromny, bo wynosi aż 200 tysięcy złotych, a nie może być zrefundowane przez NFZ. Właśnie dlatego rodzice pozostają zdani wyłącznie na siebie oraz na dobre serce ludzi.

– Przeprowadzono już kilka akcji, m.in. zbiórkę pieniędzy w Gminie Bulkowo na rzecz dalszego leczenia Wiktorii, a także akcję zbiorowego oddawania krwi – mówi Marcin Groszewski, zaangażowany w pomoc dla dziewczynki. W trakcie tej ostatniej akcji, w której brali udział m.in. strażacy (strażakiem jest tata Wiktorii), księża czy lokalni politycy, zebrano 11 litrów krwi. Również koleżanki i koledzy z klasy czwartej szkoły podstawowej, do której uczęszcza Wiktoria, zorganizowali dyskotekę, w trakcie której zebrali aż 17 tys. zł. Niestety, te wszystkie zabiegi są niewystarczające.

– Teraz pomóc mogą również płocczanie – zachęca Marcin Groszewski. – W ostatni weekend przed świętami, 20 i 21 grudnia w Galerii Mazovia, pod patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego, odbędzie się akcja zbierania pieniędzy na dalsze leczenie dziecka – wyjaśnia. Wpłaty będzie można wrzucać do skarbonek specjalnie oznakowanych wolontariuszy na terenie galerii, będzie również ustawione specjalne stoisko w godzinach 11-19, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się szczegółów na temat choroby dziewczynki, może porozmawiać z jej rodziną, znajomymi, a także z osobami zaangażowanymi w pomoc dla Wiktorii.– Zwracamy się do wszystkich mieszkańców o szlachetnym sercu – dajcie nadzieję tej rodzinie! Pomóżcie temu dziecku! Każda złotówka się liczy! Niech w sercach tej rodziny, w trakcie wigilijnej wieczerzy, zagości nadzieja i świadomość, że nie są sami – apeluje Marcin Groszewski, do czego przyłącza się również nasza redakcja.

Jeśli będziecie w Galerii Mazovia 20 lub 21 grudnia, wesprzyjcie chorą dziewczynkę. A jeśli chcecie pomóc, ale nie będziecie w tych dniach w galerii, napiszcie na e-mail: dariuszbogdan.interia.pl – opiekun rodziny prześle Wam numer konta, na które można wpłacać pieniądze. Wkrótce Wiktoria trafi pod opiekę fundacji, dzięki czemu pozyskiwanie pieniędzy na jej leczenie będzie łatwiejsze.

Akcja charytatywna na rzecz Wiktorii Majewskiej
20-21 grudnia 2014 godz. 11-19
Galeria Mazovia

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU