REKLAMA

Wigilijna kolacja – droższa czy tańsza? Urząd Statystyczny sprawdził

REKLAMA

Ile wydajemy na święta – kolację wigilijną czy prezenty? Więcej czy mniej niż rok temu? A jeśli wydajemy więcej, to dlatego, że jesteśmy bogatsi, bardziej rozrzutni, czy może… ceny produktów wzrosły?

Właśnie odpowiedzią na to ostatnie pytanie zajął się Urząd Statystyczny w Warszawie, który przygotował specjalne, świąteczne opracowanie statystyczne dla województwa mazowieckiego.

źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie
źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

Jak się okazuje, część produktów świątecznych w naszym województwie jest tańsza, jak na przykład sernik czy grzyby suszone, część cen poszła jednak, choć nieznacznie, w górę. Na przykład krokiety lub paszteciki kosztowały rok temu 8,97 zł, a w tym roku 9,04 zł. O 7 groszy za kilogram wzrosła cena szynki wieprzowej, 94 grosze więcej zapłacimy za mak, 8 groszy – za czekoladę z orzechami.

W górę poszły też ceny ryb – wszystkie badane gatunki – oraz większość owoców, oprócz bananów, które kupimy o 38 groszy taniej (za kg).Tańsza była większość badanych zabawek, tylko samochód elektryczny i lalka typu Barbie podrożały, w pierwszym przypadku o 5,6%, a w drugim o 2,9%.

A wy odczuliście podwyżki w portfelu?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU