REKLAMA

Wielki powrót do Orlen Wisły Płock

REKLAMA

Marcin Lijewski został nowym zawodnikiem Orlen Wisły Płock. Szeregi Nafciarzy wzmocnił jeden z najbardziej utytułowanych polskich szczypiornistów.

Ten 36-letni zawodnik to wicemistrz i brązowy medalista świata, który z biało-czerwonymi rozegrał w sumie 251 meczów. Lijewski jest także trzykrotnym mistrzem Polski i Niemiec oraz triumfatorem Ligi Mistrzów. Teraz, po 11 latach, Marcin wraca do Orlen Wisły Płock. – Na moją decyzję wpłynęło wiele czynników. Najważniejszy to ten, że Wisła – pomimo ostatniego zamieszania – wciąż ma szanse na mistrzostwo Polski – powiedział Lijewski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Dodatkowym atutem była obecność Manolo Cadenasa. Kiedyś chcę się realizować jako szkoleniowiec, a poznanie warsztatu tego Hiszpańskiego trenera jest nieocenione – dodał.

Lijewski zdradził, że oferta Wisły była jedną konkretną ofertą z kraju. – Z Płocka jest mi bliżej zarówno do Gdańska, jak też do rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego – powiedział.Popularny Szeryf podpisał z Nafciarzami roczny kontrakt. Obecny na konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski zapowiada, że to nie koniec niespodzianek. Podobnych transferów ma być więcej. – Cały czas budujemy drużynę, a negocjacje z zawodnikami trwają, lecz ich nazwisk na razie nie możemy zdradzać – powiedział Nowakowski.

Przypomnijmy: Marcin Lijewski jedenaście lat temu był zawodnikiem Wisły i to właśnie z Płocka doświadczony rozgrywający trafił do niemieckiego Flensburga-Handewitt. W 2008 roku Lijewski przeniósł się do HSV Hamburg.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU