Wieczór Chwały

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie PETROKLEZJA zaprasza na kolejną edycję Inicjatywy Wieczór Chwały.

Poniżej zaproszenie od organizatorów.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów nie ma (ks. Jan Twardowski), co oznacza wiarę w życiu codziennym, wiarę w to, że miejsce, w którym się znajdujemy jest tym, które wybrał Bóg, że każdego dnia mamy używać darów, które dał nam Pan, że mamy dzielić się miłością, która została nam ofiarowana.

Wiara to sens życia, to walka z pokusami i ciągłe wracanie na właściwą drogę, to zgoda na tajemnicę i zaskakiwanie, to także odnawianie i uzupełnianie jej każdego dnia, bo ona nigdy nie jest gotowa, skończona, doskonała. Wiara jest relacją, w którym zaangażowana jest wola, uczucia i emocje. Wiara to powierzenie siebie Bogu i oczekiwanie, że On okaże mi swoje miłosierdzie. Wiary trzeba uczyć się całe życie, trzeba sobie o niej stale przypominać i ją celebrować. Dlatego też rok 2012/2013 został ogłoszony przez papieża Benedykta XVI Rokiem Wiary.

Z tej okazji nauczmy się jeszcze raz, czym jest fundament chrześcijaństwa i spotkajmy się na Wieczorze Chwały “Wierzę” 19 października 2012 roku o godz. 19.30 w płockiej Stanisławówce, bo bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry (S. Kierkegaard).

Kościół św. Stanisława Kostki w Płocku – Stanisławówka
19 października 2012 godz. 19.30
www.wieczorchwaly.pl
media@wieczorchwaly.pl

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji