REKLAMA

Wieczór autorski Leszka Engelkinga

REKLAMA

Poeta, nowelista, tłumacz, literaturoznawca, krytyk literacki, poeta… Te wszystkie słowa odnoszą się do wybitnego człowieka, którego poznamy już w piątek – Leszka Engelkinga. 

Leszek Engelking znany jest m.in. ze swoich zbiorów poetyckich: „Autobus do hotelu Cytera” (1979), „Haiku własne i cudze” (1991), „Mistrzyni kaligrafii i inne wiersze” (1994), „Dom piąty” (1997), „I inne wiersze” (2000), monografii Nabokova, dwu książek o literaturze czeskiej, prozatorskiego tomu „Szczęście i inne prozy” (2007) oraz licznych esejów i artykułów.

Wybory jego wierszy ukazały się po czesku, słowacku i ukraińsku, dwa arkusze poetyckie po angielsku. Osiem wierszy z „Muzeum dzieciństwa” wyszło jako osobna książeczka po hiszpańsku („Museo de la infancia”, Saragossa 2010). Tłumaczy z kilku języków, m.in.: E. Pounda, B. Buntinga, V. Nabokova, C. Bukowskiego, G. Beltrana, N. Gumilowa, M. Agiejewa, I. Wernischa, I. Blatnego, D. Hodrową, M. Ajvaza, J. Topola, M. Holuba, E. Bondy’ego, Hviezdoslava i K. Chmela. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim (inf. za: www.wbp.poznan.pl).Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza w najbliższy piątek, 18 stycznia o godz. 18 do Domu Darmstadt na wieczór autorski Leszka Engelkinga, poświęcony promocji jego najnowszych wydawnictw:

  • tomiku „Muzeum dzieciństwa”
  • monografii twórczości Vladimira Nabokova „Chwyt metafizyczny…”
  • wyboru tłumaczeń poezji Ezry Pounda.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Dorobek. Wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU