Widzieliście już biały minibus?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od jakiegoś czasu na płockich drogach można zobaczyć biały minibus na białostockich tablicach rejestracyjnych. Co robi w Płocku i czy zostanie na dłużej?

Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na niezwykły minibus, który od pewnego czasu jeździ po naszym mieście. Co ciekawe, na jego przedniej szybie widać logo Komunikacji Miejskiej w Płocku. – Czy to nowy autobus płockiej spółki? – pyta.

Jak się okazuje, ten niewielki autobusik “Karsan Jest” przez tydzień gości w naszym mieście i obsługuje pasażerów, korzystających z linii x3.

– Jest to niskowejściowy autobus klasy MINI o długości 6 metrów, który może zabrać na pokład 25 pasażerów (15 na miejscach siedzących). Pojazd posiada tylko jedną parę drzwi i jest wyposażony w rampę dla wózków inwalidzkich – tłumaczy Kinga Wochowska z Komunikacji Miejskiej.

Rzeczniczka KM dodaje, że dzięki niskowejściowej konstrukcji i wysokiemu dachowi, wnętrze pojazdu jest bardzo przestronne, mimo jego niewielkich gabarytów. Panoramiczna przednia szyba znacznie poprawia kierowcy widoczność, a dokładnie przemyślane rozmieszczenie siedzeń tworzy dodatkową przestrzeń dla stojących pasażerów.

W minibusie nie został zamontowany biletomat, w związku z czym bilet można będzie zakupić u kierowcy. Pojazd wyposażony jest w silnik Fiat F1AE3481D, który spełnia normę emisji spalin Euro 5. Karsan jest klimatyzowany, wyposażony m.in. w systemy ABS, EBD i ESP. Ciekawostką są drzwi dla kierowcy, znajdujące się po lewej stronie pojazdu.

Niestety, ten uroczy z wyglądu minibusik w Płocku jest tylko na testach i nie wiadomo, czy Komunikacja Miejska kiedykolwiek taki zakupi.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji