Sukces płocczanki na Mistrzostwach Świata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ta zaledwie 14-letnia dziewczyna z Płocka dokonała czegoś, co dla wielu jest niemożliwe. Na największej na świecie imprezie tradycyjnego kung fu, Mistrzostwach Świata, zdobyła srebrny i brązowy medal. Na zawodach wystartowało aż 3 tys. zawodników z 57 państw.

fot. materiały prasowe

Emilia Rychlewska odniosła ogromny sukces, zdobywając srebrny i brązowy medal na 7. Mistrzostwach Świata Kung Fu, które odbyły się w dniach 9-11 listopada br. w Chinach. W tej największej na świecie imprezie tradycyjnego kung fu w miejscowości Emei Shan – leżącej u podnóża jednej z czterech chińskich świętych gór buddyzmu, wzięło udział ponad 3 tys. zawodników z 57 państw.

– 14-letnia Emilia startowała w dwóch konkurencjach form tradycyjnych południowych w kategorii wiekowej 12-17 lat, rywalizując głównie ze starszymi od siebie zawodniczkami. W  swoich najważniejszych dotychczas zawodach, odbywających się w kolebce kung fu, wywalczyła srebrny medal w formach ręcznych i brązowy – w formach z szablą – opowiada trener Zbigniew Błaszczak.

fot. materiały prasowe

Emilia była jedyną płocczanką powołaną do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata. A w liczącej 15 osób polskiej drużynie była najmłodszym, choć już bardzo utytułowanym zawodnikiem.

Płocczanka od ośmiu lat trenuje kung fu w stylu Hung Gar w Uczniowskim Klubie Sportowym Fu Hok Kuen Płock, pod okiem trenera Zbigniewa Błaszczaka. Systematycznie startuje w najważniejszych zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Od kilku lat nie schodzi z podium Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, zdobywając medale i tytuły mistrzowskie oraz wicemistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych i konkurencjach. Jest też medalistką ostatnich Mistrzostw Europy Stylów Południowych w formach tradycyjnych stylu Hung Gar w kategorii 12-14 lat.

Niestety, kadra narodowa nie otrzymała na Mistrzostwa Świata żadnego dofinansowania, więc całość kosztów zawodnicy musieli pokryć samodzielnie…

Redakcja PetroNews gratuluje ogromnego sukcesu!

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji