Weź udział w konkursie i zdobądź indeks na uczelnię!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeśli lubisz matematykę, a rozwiązywanie zadań dla ciebie to pestka, możesz sprawdzić swoje umiejętności w III edycji Konkursu Matematycznego CONTINUUM. Jego tegoroczni finaliści i laureaci będą mieć możliwość ubiegania się o przyjęcie na niektóre kierunki Politechniki Warszawskiej poza procedurą kwalifikacyjną!

fot. materiały prasowe

Do 30 listopada trwają zgłoszenia do III edycji Konkursu Matematycznego CONTINUUM 2017-2018, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku i Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza.

I etap dla uczniów szkół gimnazjalnych odbędzie się 7 grudnia w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku (Al. F. Kobylińskiego 25), natomiast dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – 8 grudnia w Auli w Gmachu Głównym PW Filii w Płocku (ul. Łukasiewicza 17).

– Tegoroczni finaliści i laureaci części ponadgimnazjalnej będą mieli możliwość ubiegania się o przyjęcie na niektóre kierunki studiów w Politechnice Warszawskiej poza procedurą kwalifikacyjną – informują organizatorzy.

fot. materiały prasowe

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami matematyki.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla III i IV etapu edukacyjnego z edukacji matematycznej w zakresie podstawowym i zakresie rozszerzonym. Regulamin oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie www.continuum.zsce.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji