REKLAMA

Stypendium dla uczniów z Płocka i powiatu. Ruszył nabór

REKLAMA

​Stypendia naukowe, sportowe, a także dla uczniów zaangażowanych społecznie – po raz dziesiąty uczniowie z Płocka i powiatu płockiego mogą starać się o nie, składając wnioski w Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Nabór już ruszył.

Od 15 października można składać wnioski o stypendia, ufundowane przez ORLEN – Dar Serca. O wsparcie mogą ubiegać się uczniowie, którzy mieszkają na terenie Płocka lub powiatu płockiego, wykazują się osiągnięciami sportowymi, naukowymi lub ci, którzy wyróżniają się zaangażowaniem społecznym i wysoką średnią. Program kierowany jest do uczniów szkół średnich oraz klas 3 gimnazjum. Wysokość miesięcznego stypendium dla uczniów szkół średnich wynosi 300 zł, natomiast dla uczniów klas 3 gimnazjów – 200 zł.

PowiązaneTematy

Od tego roku program stypendialny podzielono na trzy segmenty:

  • naukowy – dla uczniów ze średnią minimum 4,7
  • sportowy – dla uczniów ze szczególnymi osiągnięciami sportowymi i średnią co najmniej 4,0
  • społeczny – dla uczniów szczególnie zaangażowanych społecznie, np. w wolontariat na rzecz organizacji pozarządowej oraz ze średnią ocen minimum 4,5.

Uczeń sam wybiera, o które stypendium będzie się ubiegał.Formularze aplikacyjne oraz regulamin konkursu dostępne są już na stronie Fundacji. Aplikacje on-line składać można do 9 listopada, natomiast do 13 listopada na adres Fundacji należy przesłać wersję papierową wniosku wraz z wymaganymi załącznikami.

Stypendia otrzymają ci uczniowie, którzy w procesie rekrutacji otrzymają najwyższą liczbę punktów. Lista laureatów zostanie opublikowana na początku grudnia.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych 9 edycjach programu, Fundacja „ORLEN – Dar Serca” wsparła finansowo edukację blisko 1.500 uczniów z Płocka i powiatu płockiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU