REKLAMA

We wtorki będzie muzycznie

REKLAMA

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia serdecznie zapraszają wszystkich wielbicieli muzyki na cykl koncertów pod nazwą Płockie Wtorki Muzyczne. Usłyszymy najmłodszych, jak i starszych adeptów sztuki muzycznej.

W wybrane wtorki o godzinie 17 salę koncertową w budynku przy ulicy Kolegialnej 23 będzie wypełniała muzyka w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości wyżej wymienionych szkół. Będzie można usłyszeć wiele ciekawych interpretacji, wykonywanych zarówno przez najmłodszych, jak i starszych adeptów sztuki muzycznej. W cyklu prezentować się będą zarówno soliści, jak i zespoły instrumentalne, kameralne, chóry i orkiestry.

– Zachęcamy wszystkich do udziału i wspierania talentów młodych płocczan, którzy pod czujnym okiem swoich pedagogów dzień w dzień ciężko pracują nad rozwijaniem swojej muzycznej pasji. Wielu z nich już osiąga olbrzymie sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, a za kilka lat mogą być muzykami wielkiego formatu. Cykl ma zamiar wspierać ten rozwój oraz stwarzać okazje do wysłuchania ich wykonań przez wielbicieli muzyki z Płocka i jego okolic – zachęcają organizatorzy.Na wszystkie Płockie Wtorki Muzyczne wstęp jest bezpłatny. Pierwszy koncert odbędzie się 3 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Usłyszymy między innymi Szymona Parulskiego, jednego z najlepszych klarnecistów swojego pokolenia, Marię Stępień – bardzo obiecującą, młodą flecistkę, Jakuba Krawczyka, czarującego swoją grą na wibrafonie czy Gabriela Czerniejewskiego – laureata wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Bez wątpienia wisienką na torcie będzie występ osławionego na międzynarodowych festiwalach szkolnego chóru Asbeek, prowadzonego przez pana Andrzeja Sitka.

Kolejne koncerty cyklu odbędą się: 5 grudnia, 9 stycznia, 13 lutego, 6 marca, 24 kwietnia oraz 19 czerwca.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU