REKLAMA

We wrześniu zagrają dla Tobiaszka

REKLAMA

W piątek, 19 września, w klubie Rock’69 odbędzie się koncert charytatywny. Organizatorzy zbierają pieniądze dla Tobiaszka, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę oraz refluks przełykowo-żołądkowy.

Tobiaszek urodził się w stanie krytycznym. Po porodzie był wiotki, bez odruchów, bez oddechu, jedynie z akcją serca. Po dwóch godzinach reanimacji i sztucznej wentylacji został przewieziony do Szpitala na Parkitce. Tam wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną z uwagi na stan ogólny oraz częste drgawki. Przez 10 dni pozostawał pod respiratorem. Karmiony był sondą poprowadzoną przez nosek do żołądka.

Rehabilitację rozpoczął zaraz po odstawieniu respiratora. Po upływie trzech tygodni po raz pierwszy wypił mleko z butelki ze smoczkiem i po raz pierwszy zapłakał. Jego stan ogólny ulegał systematycznej poprawie. Krwawienia się zmniejszały, przybierał na masie. Po konsultacji z lekarzami z oddziału intensywnej terapii i patologii noworodka, udało nam się załatwić szybki termin przyjęcia na oddział neurologii dziecięcej w Katowicach. Tam nasz synek przeszedł szereg gruntownych badań.Po raz pierwszy do domu zawitał 26 września, po ponad dwóch miesiącach pobytu w szpitalu.

Na dzisiaj Tobiaszek nie siedzi samodzielnie i nie chodzi. Niestety, nie potrafi także mówić. Jednakże dzięki rehabilitacji nie ma przykurczy i coraz częściej udaje mu się poprowadzić świadomy ruch rączkami (nie potrafi się nimi posługiwać). Intelektualnie jest dzieckiem bardzo opóźnionym. Ale potrafi się doskonale porozumiewać za pomocą obrazków i wydawanych przez niego odgłosów. Jak mówią jego rodzice, Tobiaszek to niezwykle pogodne, radosne i kochane dziecko. Nic nie ujdzie jego uwadze, bowiem śledzi każdy ruch i głos jakie wokół niego się pojawiają.

Zarówno neurologowie jak i rehabilitacji podkreślają, jak wiele chłopiec osiągnął dzięki rehabilitacji. Teraz rodzice chłopca zwracają się o pomoc.

Cel koncertu jest prosty: należy zebrać wystarczającą kwotę na turnus w specjalistycznej klinice rehabilitacyjnej w Krojantach. Ma to być szansa na poprawienie zdrowia 6-latka.Zbiróka zacznie się 30 sierpnia i będzie trwała aż do 19 września. Finałem zbiórki będzie aukcja muzycznych gadżetów, które przekazały takie zespoły jak Dżem, Hazael cz Luxtorpeda.

Tego samego odbędzie się też koncert charytatywny. Na scenie klubu Rock’69 wystąpią zespoły Katalizator, White Highway czy zespół Chemia. Start o godzinie 19.

PetroNews.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Fot. Materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU