We wrześniu rusza szkolny sezon lekkoatletyczny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W nadchodzący poniedziałek, po wakacyjnej przerwie, ruszy rywalizacja szkół w sezonie lekkoatletycznym. 

21 września o godzinie 10, na Stadionie Miejskim im. B. Szymańskiego rozpocznie się I Rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, w ramach Płockiej Olimpiady Młodzieży.

Młodzi zawodnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach biegowych: na 100, 400, 800 (tylko dziewczęta), 1500 (tylko chłopcy) i w sztafecie 4 razy 100 metrów, oraz w skoku w dal i pchnięciu czterokilogramową kulą.

Najlepsi z nich otrzymają dyplomy za zajęcie czołowych miejsc w swoich konkurencjach. Dodatkowo, najlepsze szkoły zostaną nagrodzone w czasie przyszłorocznego finału Płockiej Olimpiady Młodzieży.

Tydzień później, 28 września, odbędą się Sztafetowe Biegi Przełajowe im. Dariusza Stolarskiego, w których nad płocką Sobótką, na dystansie 10 razy 800 metrów, rywalizować będzie młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Stawką biegów przełajowych będzie awans do zawodów na szczeblu międzypowiatowym, do których zakwalifikują się po cztery najlepsze zespoły z każdego biegu.

Fot. Materiały prasowe

Z kolei w piątek 9 października odbędzie się Bieg Tumski, czyli największa impreza organizowana przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych.

W tym roku bieg ten odbędzie się już po raz dwudziesty czwarty, ale po raz pierwszy będzie on nosić imię Andrzeja Drętkiewicza, który był zasłużonym płocczaninem, Prezydentem Miasta Płocka oraz Wojewodą Płockim. A przez wiele lat również Głównym Księgowym w MZOS. I to właśnie z jego inicjatywy powstał Bieg Tumski.

Tegoroczna formuła biegu nie uległa zmianie. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych ścigać się będą na dystansie 1200 metrów, czyli jednego okrążenia wokół płockiej starówki. Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych będą natomiast rywalizować na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Jedyną ważną zmianą jest kierunek biegu, który ze względów bezpieczeństwa, będzie odwrotny niż w latach ubiegłych.

Nagrody oraz medale we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymają trzy najlepsze osoby, natomiast dla czwartego zawodnika na mecie organizatorzy przewidzieli pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają ciepły posiłek i wodę po ukończeniu zawodów.

Komunikaty, dotyczące Licealiady i biegów przełajowych oraz regulamin XXIV Biegu Tumskiego im. A. Drętkiewicza znajdziecie TUTAJ.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji