REKLAMA

Walka płockich wioślarzy w Kruszwicy Jak się zaprezentowali?

REKLAMA

Podczas ostatniego weekendu maja, płoccy wioślarze stanęli do rywalizacji podczas Regat Kontrolnych Juniorów w Kruszwicy. Zawodnicy pokazali duży potencjał przed dalszą rywalizacją o medale.

Od 29 do 30 maja, na jeziorze Gopło w Kruszwicy, odbywały się Regaty Kontrolne Juniorów. W zawodach wzięli udział juniorzy młodsi i młodzicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej „Siedemdziesiątce”.

Spośród juniorów młodszych najlepiej spisał się Oskar Żmuda na jedynce. W biegu kontrolnym startowało 36 jedynkarzy – Oskar wygrał swój przedbieg oraz zakwalifikował się do finału.

W finale młody zawodnik musiał uznać wyższość czterech innych wioślarzy i, po dzielnej walce, zajął piąte miejsce. Rozmiary sukcesu zawodnika podnosi fakt, że był to jego pierwszy start w życiu. Dobrze to wróży na przyszłość, bo już za dwa miesiące Oskar Żmuda będzie walczył o medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

fot. materiały prasowe

– Nasza najlepsza młodziczka, Kinga Nowakowska, również w sobotnim przedbiegu wywalczyła miejsce w finale. Niedzielne warunki na torze jednak zmieniły się bardzo, zaczęło wiać w plecy, co przy delikatnej budowie zawodniczki nie było pomocne. Ostatecznie minęła linię mety jako szósta – relacjonuje prezes PTW, Jacek Karolak.Podobny wynik Kinga Nowakowska uzyskała wraz z Olą Maciaszek w drugiej konkurencji, dwójek dziewcząt. Zawodniczki zdołały wywalczyć szóste miejsce.

fot. materiały prasowe

Wioślarzy będzie można zobaczyć już niedługo podczas regat w Płocku. W dniach 12-13 czerwca na Wiśle zostaną rozegrane dwie imprezy wioślarskie:

  • XIII Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim,
  • XXXVIII Memoriał Juliusza Kawieckiego.

Udział płockich wioślarzy w regatach był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU